Lyžování v českých střediscích pomůže lidem s roztroušenou sklerózou

Sedm krajů a sedm lyžařských středisek během jediného dne. To je rekord, o který se v pátek pokusí horolezec a lyžař Pavel Trčala a jeho sestra zpěvačka Hana Robinson. Jedním z cílů akce je pomoci lidem, kteří trpí roztroušenou sklerózou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Pavel Trčala | Foto: Andreas Schaad

Organizátoři chtějí také propagovat lyžování v Česku. Vedle toho podpoří nadaci Impuls, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Nevylěčitelnou nemocí už dva roky trpí i zpěvačka Hana Robinson, ale snaží se žít plný sportovní život i s tímto handicapem.

V každém středisku budou sourozenci lyžovat společně s hudebními či lyžařskými hvězdami. Při rekordu je na lyžích doprovodí například zpěvačka Olga Lounová, první česká držitelka olympijské medaile ze zimních olympijských her v alpském lyžování Olga Charvátová nebo mnohonásobný mistr světa v travním lyžování Jan Němec.

O rekord se pojede vždy v největším lyžařském středisku daného kraje. Sourozenci tak lyžování podpoří v lyžařském areálu Kyčerka, Bílá, Kouty, Dolní Morava, Špindlerův mlýn, Ještěd a Bouřňák.

Zpěvačka Hana Robinson | Foto: Tino Kratochvil

Akce se uskuteční pod záštitou agentury CzechTourism a dohledem agentury Dobrý Den Pelhřimov. Cílem rekordu je lyžovat v jeden den v sedmi lyžařských střediscích českých a moravských pohoří a propagovat lyžování v České republice podle sloganu ‚Všude dobře, doma nejlíp‘.

Více informací o celé akci najdete na internetových stránkách www.cityski.cz/rekord.

Alžběta Havlová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme