Lyžuje se většinou na technickém sněhu

Na většině českých hor připadlo pět až deset centimetrů přírodního sněhu, jen ke Krušným horám a k Šumavě byla příroda skoupá. Podmínky pro lyžování jsou před nadcházejícím víkendem dobré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Nejlepší podmínky na lyžování mají všude tam, kde mají stroje na výrobu technického sněhu. Přechodné oteplení minulých dnů situaci na sjezdovkách příliš nezhoršilo.

Na Šumavě leží 10 - 30 cm přírodního sněhu. V Železné rudě se lyžuje na všech vlecích Špičáku. Ale pozor, na sjezdovce číslo 4 se budou konat závody, a tak je uzavřena. V provozu jsou vleky na Belvederu, vlek na Weisově louce, na Zadově vleky i lanovky.

V Krušných horách je 10 - 20 cm přírodního sněhu - lyžuje se na technickém sněhu na Neklidu a na Klínovci. 200 cm sněhu si nasněžili na své sjezdovky také v Chomutově v Mezihoří, středisko je v období chřipkových prázdnin v provozu denně od 9:00.

V Jizerských horách je 10 - 30 cm přírodního sněhu, v provozu jsou všechny vleky na Špičáku, téměř všechny na Severáku a na Bedřichově, dva na Ještědu, Desné, Parlamentu a v Zásadě.

Krkonoše - 15-30 cm sněhu, v provozu jsou lanovky a vleky v Harrachově, Špindlerově mlýně, kde je ve skiareálu 60 cm sněhu, v Herlíkovících, Peci pod Sněžkou i v Jánských Lázních, v provozu jsou také vleky v Rokytnici, Horních Domcích i na Studenově, v Pasekách, na Benecku, ve Vítkovicích, ve Svobodě nad Úpou i v Žacléři.

Orlické hory mají kolem 25 cm přírodního sněhu. Na technickém sněhu se lyžuje v Říčkách, a to za mimosezonní ceny, v Čeňkovicích ve středisku skiklubu Česká Třebová a v Deštném.

Jeseníky mají 25 - 70 cm přírodního sněhu na Pradědu, v provozu jsou zařízení v Dolní Moravě a Ramzové, na Červenohorském sedle na Ovčárně.

Beskydy pokrývá 10 - 40 cm sněhu na Lysé hoře - lyžuje se na Lysé, na Ráztoce, v Bílé, kde ale bude kvůli závodům zavřena červená sjezdovka.

Markéta Kaclová, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme