Lyžuje se většinou na technickém sněhu

Na většině českých hor připadlo pět až deset centimetrů přírodního sněhu, jen ke Krušným horám a k Šumavě byla příroda skoupá. Podmínky pro lyžování jsou před nadcházejícím víkendem dobré.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší podmínky na lyžování mají všude tam, kde mají stroje na výrobu technického sněhu. Přechodné oteplení minulých dnů situaci na sjezdovkách příliš nezhoršilo.

Na Šumavě leží 10 - 30 cm přírodního sněhu. V Železné rudě se lyžuje na všech vlecích Špičáku. Ale pozor, na sjezdovce číslo 4 se budou konat závody, a tak je uzavřena. V provozu jsou vleky na Belvederu, vlek na Weisově louce, na Zadově vleky i lanovky.

V Krušných horách je 10 - 20 cm přírodního sněhu - lyžuje se na technickém sněhu na Neklidu a na Klínovci. 200 cm sněhu si nasněžili na své sjezdovky také v Chomutově v Mezihoří, středisko je v období chřipkových prázdnin v provozu denně od 9:00.

V Jizerských horách je 10 - 30 cm přírodního sněhu, v provozu jsou všechny vleky na Špičáku, téměř všechny na Severáku a na Bedřichově, dva na Ještědu, Desné, Parlamentu a v Zásadě.

Krkonoše - 15-30 cm sněhu, v provozu jsou lanovky a vleky v Harrachově, Špindlerově mlýně, kde je ve skiareálu 60 cm sněhu, v Herlíkovících, Peci pod Sněžkou i v Jánských Lázních, v provozu jsou také vleky v Rokytnici, Horních Domcích i na Studenově, v Pasekách, na Benecku, ve Vítkovicích, ve Svobodě nad Úpou i v Žacléři.

Orlické hory mají kolem 25 cm přírodního sněhu. Na technickém sněhu se lyžuje v Říčkách, a to za mimosezonní ceny, v Čeňkovicích ve středisku skiklubu Česká Třebová a v Deštném.

Jeseníky mají 25 - 70 cm přírodního sněhu na Pradědu, v provozu jsou zařízení v Dolní Moravě a Ramzové, na Červenohorském sedle na Ovčárně.

Beskydy pokrývá 10 - 40 cm sněhu na Lysé hoře - lyžuje se na Lysé, na Ráztoce, v Bílé, kde ale bude kvůli závodům zavřena červená sjezdovka.

Markéta Kaclová, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme