M. Hala pro Radiožurnál: Budu slavit skromněji

Výkonný ředitel státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala se napříště uskromní při pořádání narozeninové oslavy. Uvedl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Halova nedávná oslava jeho 30. narozenin vyšla na tři čtvrtě milionu korun. Mezi pozvanými hosty navíc nechyběli lidé z firem, které od Ředitelství silnic a dálnic dostávají zakázky.

"Podobná oslava už určitě nebude, popřemýšlím si o tom v klidu. Určitě k tomu přistoupím jinak. Myslím, že jakékoli gratulace do budoucna budu přijímat s takovým hodně zvláštním výrazem ve tváři," uvedl Hala.

Před časem se také ukázalo, že jedna ze stavebních firem sponzorovala Halův motoristický sport. Stejná firma pak vyhrávala tendry na stavební práce.

Podezřelé zakázky na Ředitelství silnic a dálnic už začali prověřovat kontroloři ministerstva dopravy. Zaměří se hlavně na zakázky, které mohou souviset se sponzorováním automobilového závodění ředitele Haly. Jde hlavně o firmy Edikt a Vars. Revize má trvat měsíc, celkem se na ní podílí osm lidí z ministerského odboru kontroly a auditu.

Stavební firma Edikt skutečně před několika lety sponzorovala Halovo účinkování v rallysprintu. V následujících letech pak podle České televize od Ředitelství silnic a dálnic získala skoro třicet zakázek za stamiliony korun.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme