M. Kalousek: O vstupu do vlády se mnou nikdo nejednal

Místopředseda vlády Stanislav Gross považuje za užitečné, aby se předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek stal členem vládního kabinetu. Zdroje blízké ČSSD Radiožurnálu potvrdily, že někteří představitelé strany už s Kalouskem jednali a nabídli mu post ministra zemědělství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: KDU-ČSL

To však Miroslav Kalousek jednoznačně odmítl: "Můžu říci, že to naprosto není pravda. Vaše chráněné zdroje lhaly. Já bych o tom také nejednal s nikým jiným, nežli s předsedou vlády."

K případné rekonstrukci Špidlova kabinetu pak Kalousek dodal: "Pokud se premiér rozhodne k některým změnám na pozicích ve vládě, tak si vyslechnu jeho návrh. A zcela určitě by moje reakce nebyla souhlasná v případě, že by se to mělo týkat někoho z ministrů za KDU-ČSL, ale nemyslím si, že něco takového by premiér měl v úmyslu," zdůraznil Kalousek.

Miroslav Kalousek byl v předčasných parlamentních volbách v roce 1998 byl zvolen do poslanecké sněmovny. Po svém opětovném zvolení v roce 2002 se stal předsedou sněmovního rozpočtového výboru a na sjezdu lidovců loni v Ostravě byl zvolen předsedou KDU-ČSL.

Milan Kopp, Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme