M. Pecina pro Radiožurnál: Můj úkol na ministerstvu musí mít smysl

Premiér nové vlády Jan Fischer bude příští týden jednat s kandidáty na ministerské posty. Jejich jména dostal od trojice politických stran - ČSSD, ODS a zelených. Je mezi nimi i šéf antimonopolního úřadu Martin Pecina, kterého na post ministra vnitra nominovali sociální demokraté. Ten v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu uvedl, že až po schůzce s Fischerem uvidí, jestli bude mít jeho úkol na ministerstvu smysl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Pecina | Foto: ÚOHS

"Smysl by to nemělo v okamžiku, kdybych měl být nějakou figurkou, která by měla pouze hlasovat tak, jak se domluví koaliční strany. Myslím si, že pokud někam přijdu, tak musím být plnohodnotný úředník, který má úkol dovést tuto zemi v klidu k předčasným volbám, který má úkol - tak, jak bylo mnohokrát řečeno lídry politických stran - dokončit evropské předsednictví tak, aby to nebyla ostuda," prohlásil Pecina ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Martin Pecina chce také zabránit politizaci policie před volbami. V rozhovoru konkrétně zmínil případ bývalého detektiva Karla Tichého. Ten by měl promluvit ke spisu Krakatice, která monitorovala prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Sněmovna ho na začátku dubna zbavila mlčenlivosti.

Podle Peciny by měl Tichý vypovídat buď teď, nebo až po volbách: "Ne prostě tři dny před volbami. Protože to pak skutečně zavání jakousi politickou manipulací. A tomu bych chtěl zabránit z jedné i z druhé strany, aby nebyla kauza typu Kubiceho aféry. Ale ani proti sociální demokracii, ani proti ODS, ani proti komukoli jinému. Prostě toto do období týden před volbami prostě nepatří."

Záznam Dvaceti minut Radiožurnálu s místopředsedou České strany sociálně demokratické Lubomírem Zaorálkem najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Helena Šulcová, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme