M. Vlček: S Hamasem se v Gaze sešla i Opolecká

Při blízkovýchodní misi předsedy Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka se tajné schůzky s Hamasem účastnila i někdejší náměstkyně Jana Kavana Helena Opolecká. V exkluzivním rozhovoru pro Rádio Česko to potvrdil sám Vlček. Podle něj Opolecká není členem jeho poradního týmu, prý jen asistuje jeho poradci Janu Kavanovi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Poslanecké sněmovny  Miloslav Vlček

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček | Foto: Luboš Wišniewski

O dalším setrvání trojice, která za Vlčkovými zády jednala s teroristickou organizací se Vlček teprve rozhoduje. Kavan stále figuruje na seznamu Vlčkových poradců: "Zatím figuruje, protože jsme se vrátili v sobotu. Já jsem včera byl na Moravě, teď jsem první den tady v práci v Praze, takže zatím figuruje."

Miloslav Vlček také dnes zrušil druhou plánovanou blízkovýchodní cestu. Přestože jeho krok následoval po ostré kritice mise národních parlamentů do Gazy, kterou minulý týden vedl, Vlček odmítá, že podnikatelskou misi po Egyptu, Sýrii, Izraeli a Palestině ruší kvůli nevoli, kterou vzbudila. "Tato cesta se v tom datu, ve kterém byla připravena, nekoná. Jednak z důsledku toho, že pokračuje Poslanecká sněmovna a je to velice krátce mezi těmi cestami," upřesnil Vlček pro Rádio Česko.
POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček má dnes poslancům sdělit, co se dělo na cestě na Blízký východ, kterou organizoval minulý týden. Ptáme se přímo Miloslava Vlčka.

Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme