Má pravdu Ovčáček, či dispečeři? Pozdní přílet na pohřeb prověří ministr Ťok

Zpožděným příletem českého vládního speciálu do Bratislavy na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče se bude zabývat i ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček totiž přičítá zpoždění špatnému počasí a také dispečerům Řízení letového provozu ČR (ŘLP), které pod ministerstvo dopravy spadá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dan Ťok | Foto: Filip Jandourek

„Ministr Ťok tu věc prověří a o výsledku bude 21. října informovat při přijetí u prezidenta Zemana,“ řekl v pondělí deníku Právo mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold s tím, že schůzka Ťoka se Zemanem byla na 21. října naplánována už dříve a s bratislavskou kauzou nesouvisí.

Českému rozhlasu Ovčáček v pátek sdělil, že prezidentský let netradičně startoval místo z vojenského letiště Praha-Kbely z Letiště Václava Havla. „Podle informací, které zatím máme, dalo ŘLP přednost jinému letu. Prezidentský let tak musel čekat na odletové dráze,“ prohlásil Ovčáček.

Vinu na zpoždění české delegace v čele s prezidentem Milošem Zemanem ale ŘLP odmítá. Vedoucí vnějších vztahů Řízení letového provozu ČR Michal Klíma se kvůli tomu s Ovčáčkem přel i v pondělním vysílání Radiožurnálu.

Neumí pracovat s informacemi, nechápe letový provoz. Mluvčí dispečerů se pustil do Ovčáčka

Číst článek

„Pan Ovčáček nechápe systém řízení letového provozu a nepochopil ani moje slova. Říkal jsem, že absolutní přednost neexistuje,“ řekl ve vysílání Klíma s tím, že letadlo s českou delegací nebylo na pražském letišti žádným způsobem zdrženo a že při letu nepanovalo špatné počasí.

Ovčáčkovo vysvětlení zpochybnila i mluvčí bratislavského letiště Veronika Ševčíková. „Všechny lety byly vybavovány podle letových plánů. Nezaznamenali jsme žádné nestandardní povětrnostní podmínky,“ sdělila ČTK Ševčíková.

Česká delegace v čele s prezidentem Milošem Zemanem a jeho předchůdcem Václavem Klausem dorazila 13. října na pietní akt na Bratislavském hradě až v 11 hodin 44 minut. Tedy ve chvíli, kdy už kondolence končily.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru