Brazílie 4:1 Jižní Korea

Má se Praha omluvit Havaně, nebo ne?

Kubánský prezident Fidel Castro trvá na tom, aby se Česká republika omluvila Kubě za počínání Ivana Pilipa a Jana Bubeníka. Čeští politici to většinou odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omlouvat se nehodlá premiér Miloš Zeman.

Jak Zeman zdůraznil, je velmi důležité, aby bylo vyjasněno obvinění obou Čechů. Havana je nejdříve obvinila z přípravy povstání a nyní z hospodářských deliktů. Také lídr čtyřkoalice Cyril Svoboda z KDU - ČSL si nemyslí, že by se měla Česká republika Kubě omlouvat.

Svoboda připomněl, že Praha nic špatného neudělala.

Výsledky cesty předsedy Senátu Petra Pitharta na Kubu hodnotí čeští politici velmi opatrně. Úplně se komentáře zdržel prezident republiky Václav Havel. Předsedu Unie svobody Karla Kühnla mrzí, že se Pithartovi nepodařilo dosáhnout propuštění Ivana Pilipa a Jana Bubeníka z havanského vězení. Podle předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny sociálního demokrata Lubomíra Zaorálka bylo od počátku zřejmé, že výsledek Pithartovy cesty je nejistý. Stále ale věří, že Pilip a Bubeník budou nakonec propuštěni a nevyloučil, že by na Kubu mohla v budoucnu odjet i sněmovní delegace.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme