Mach do vězení musí

Městský soud v Praze zamítl bývalému prezidentovi fotbalové Sparty Petru Machovi žádost na obnovení řízení. Macha poslal v lednu Vrchní soud v Praze na pět let za mříže za krácení daně a cla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle rozsudku totiž nepříhlásil k proclení svůj luxusní vůz BMW, který si koupil v Německu. Stát tak měl přijít o více než milion korun. Jeho advokát Josef Lžičař podal žádost na obnovu řízení s tím, že se objevili nové důkazy, kterými se soud dříve nezabýval. Podle něj by se totiž měl brát v tomto případě na vědomí německý právní řád. Podle Lžičaře se ani soud prvního stupně, ani Vrchní soud se se zněním německého právního řádu neseznámili, a tudíž porušili zákon o mezinárodním právem soukromém.

Soud zároveň zamítl také žádost o odklad výkonu trestu. Mach by tak měl jít do vězení nejpozději 17. dubna. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, ale do týdne do věznice nenastoupí. Podle machova advokáta Josefa Lžičaře je jeho klient už tři měsíce v pracovní neschopnosti a k výkonu trestu tak do týdne určitě nenastoupí.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme