Mach do vězení musí

Městský soud v Praze zamítl bývalému prezidentovi fotbalové Sparty Petru Machovi žádost na obnovení řízení. Macha poslal v lednu Vrchní soud v Praze na pět let za mříže za krácení daně a cla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle rozsudku totiž nepříhlásil k proclení svůj luxusní vůz BMW, který si koupil v Německu. Stát tak měl přijít o více než milion korun. Jeho advokát Josef Lžičař podal žádost na obnovu řízení s tím, že se objevili nové důkazy, kterými se soud dříve nezabýval. Podle něj by se totiž měl brát v tomto případě na vědomí německý právní řád. Podle Lžičaře se ani soud prvního stupně, ani Vrchní soud se se zněním německého právního řádu neseznámili, a tudíž porušili zákon o mezinárodním právem soukromém.

Soud zároveň zamítl také žádost o odklad výkonu trestu. Mach by tak měl jít do vězení nejpozději 17. dubna. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, ale do týdne do věznice nenastoupí. Podle machova advokáta Josefa Lžičaře je jeho klient už tři měsíce v pracovní neschopnosti a k výkonu trestu tak do týdne určitě nenastoupí.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme