Mackův pohlavek ovlivnil i první televizní duel mezi Paroubkem a Topolánkem

Jako druholigový zápas, navíc ovlivněný sobotním incidentem mezi někdejším místopředsedou ODS Miroslavem Mackem a ministrem zdravotnictví Davidem Rathem, hodnotí politologové první televizní duel mezi šéfy dvou nejsilnějších stran Paroubkem a Topolánkem. Debata se samozřejmě točila i kolem sobotního pohlavku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek sleduje svého volebního rivala Mirka Topolánka | Zdroj: ČTK

Sobotní fyzické napadení ministra zdravotnictví Davida Ratha poradcem prezidenta republiky a členem ODS Miroslavem Mackem by před blížícími se volbami občanským demokratům ublížit nemělo. Domnívá se to jejich šéf Mirek Topolánek. Incident, který se odehrál na sněmu zubařů, ale pokládá Topolánek za velkou Mackovu chybu.

"Já jsem veřejně doporučil Miroslavu Mackovi, aby v této chvíli zvážil své členství v ODS. To je tak všechno, co k tomu řeknu. Nicméně myslím si, že by měl sám zvážit, jakým způsobem by mohl poškodit ODS. Já ten jeho čin odsuzuji, přestože jej chápu," vyjádřil se Topolánek.

Pohlavek Davidu Rathovi před tisícovkou zubařů vysvětluje Miroslav Macek tím, že si tak s ministrem vyřizoval osobní spor. Radiožurnálu Macek řekl, že o vystoupení z ODS v této souvislosti neuvažuje. "Nevidím žádný důvod, proč bych měl zvažovat ukončení svého členství v ODS, protože já si za svým činem zcela stojím," prohlásil.

Premiér Jiří Paroubek se domnívá, že fyzické útoky se nedají svalovat na ostrý slovník soupeře. Podle něj by ostrá výměna názorů měla zůstat jen na papíře. "Jakmile se začneme fackovat, jestli toto má být ta změna, kterou chtějí přinést, tak je mi jich trochu líto," řekl na adresu ODS Paroubek.

Premiér Jiří Paroubek se po diskusi ohradil proti Topolánkovým výrokům o jeho kontaktech s podsvětím. Premiér řekl, že zváží, zda nepodá na předsedu ODS trestní oznámení nebo žalobu. "Jakmile začne pan předseda Topolánek říkat mně, jako předsedovi sociální demokracie a předsedovi vlády, že jsem ve spojení s mafiány, tak já to budu samozřejmě chtít doložit, aby pan Topolánek řekl před očima celého národa, kteří mafiáni to jsou," konstatoval premiér.

Šéf ODS na to reagoval slovy, ať si pan Paroubek dělá, co chce. V televizi prý mluvil v souvislosti s mafií obecně o ČSSD.

Po dnešním střetu čeká šéfy obou nejsilnějších stran účast v dalším televizním pořadu přesně za týden. Pokračovat budou 31. května a poslední duel se uskuteční 1. června, tedy den před volbami.

Vlasta Valentová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme