Macura chce i přes odchod z ANO zůstat primátorem Ostravy. O jeho osudu rozhodnou zastupitelé

Primátor Ostravy Tomáš Macura (dříve z ANO) vyloučil svou rezignaci. Zopakoval to ve vysílání Radiožurnálu. Odůvodnil to tím, že chce dokončit projekty, se kterými kandidoval. O tom, jestli ve funkci bude pokračovat dál, mají podle Macury rozhodnout zastupitelé.

Ostava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Macura na sněmu ANO (archivní foto)

Tomáš Macura na sněmu ANO (archivní foto) | Foto: Petr Topič/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Vyhráli jsme volby s programem, který plníme. I kdyby mi celý mandát nebylo dopřáno dokončit, tak bych preferoval takové řešení, kdy budu moct dotáhnout své klíčové projekty,“ řekl Macura Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Neloajalita vůči Babišovi? O prezidentském kandidátovi měla být vnitrostranická diskuze. Ptám se, jestli náhodou on není dostatečně loajální, říká Macura

„Pro mě je zásadní, aby tady se nerozhořela nějaká politická krize, která bude paralyzovat město. To by mělo být zásadní pro všechny hráče,“ popsal Macura. 

Ostravský primátor v únoru opustil ANO, v úterý ho hnutí vyloučilo ze svého zastupitelského klubu. Podle jeho nové předsedkyně Hany Tichánkové by měla mít Ostrava nového primátora v dubnu. Hnutí ANO má v ostravském zastupitelstvu nově 17 křesel z 55. Tichánková sama naznačila, že má o post primátorky zájem. Podle Macury ale není vhodnou kandidátkou.

Vedení Ostravy chce volit nového primátora v dubnu, zastupitelé ANO vyloučili stávajícího Macuru z klubu

Číst článek

Jako vhodné kandidáty na post primátora zmínil Macura stávajícího náměstka pro majetek Karla Malíka a Miroslava Otiska, což je neuvolněný radní a současně místostarosta městského obvodu Poruba.

Macura loni na podzim jako lídr hnutí ANO vyhrál komunální volby v Ostravě, složil koalici a stal se potřetí primátorem. V prezidentských volbách veřejně podpořil Petra Pavla a ne předsedu hnutí ANO Andreje Babiše.

Tomáš Pancíř, mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme