Madonna dnes vystoupí v Praze. Metropoli čekají dopravní omezení

Fanoušci popové hvězdy Madonny se sjíždějí do Prahy. Tříhodinový koncert v rámci jejího turné Sticky & Sweet začne v sedm hodin večer. V pražské čtvrti Chodov kvůli koncertu vznikl improvizovaný přírodní amfiteátr, který by měl pojmout více než čtyřicet tisíc lidí. Právě takovou návštěvnost pořadatelé očekávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madonna

Madonna | Foto: Martin Šulc

Na hladký průběh akce by měly dohlížet víc než dvě stovky policistů. Podle starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského se obyvatelé okolí areálu nemusí bát o svou bezpečnost. Koncert by měl navíc skončit v deset večer.

"Trvali jsme na tom, aby všude byly zátarasy, aby byl koridor kudy budou přicházet návštěvníci přehledně označen, dále jsem trvali na tom, aby návštěvníci nemohli vjíždět do jednotlivých vnitrobloků lokality, a to aby neomezovali její rezidenty," zmínil Mlejnský pro Radiožurnál.

První návštěvníci se dají podle organizátorů očekávat už krátce po poledni. Proto už v devět hodin ráno policie uzavře právě příjezdové cesty k obytným zónám na pražském Chodově. Obyvatel přilehlých oblastí by se tak vystoupení mělo dotknout co nejméně.

"Očekáváme, že první fanoušci se začnou k areálu sjíždět už kolem jedné hodiny odpolední. Na tuto situaci jsme samozřejmě připravení. Budeme na místě celou situaci monitorovat a k dispozici budeme mít také vrtulník, abychom měli přehled o pohybu diváků," uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková

Uzavřený proto bude i sjezd z dálnice D1 do Chilské ulice. Na bezpečnost fanoušků budou dohlížet více než dvě stovky policistů. Další ochranku zorganizovali pořadatelé, kteří zároveň veřejnosti otevřou areál už v půl páté.

Lístek na koncert platí i pro MHD

U místa koncertu organizátoři zajistily devět stovek parkovacích míst. Policie ale návštěvníkům radí, aby přijeli metrem, které bude výrazně posílené. Podle mluvčího dopravního podniku Ondřeje Pečeného mají lidé se zakoupenými vstupenkami dopravu po Praze zdarma.

"Vstupenky na koncert Madonny zároveň slouží jako lístek pro hromadnou dopravu. Netýká se to však vlaků přívozů a příměstských autobusových linek," upřesnil Pečený Radiožurnálu.

Americká popová zpěvačka Madonna v české metropoli vystoupí v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. K dispozici jsou ještě lístky k stání a také do V.I.P. sektoru v řádu několika tisíc korun.

Madonna je považována za nejvýznamnější popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy.

Přečtěte si také:
Madonna v rámci svého turné přiletěla do Prahy
Koncert Madonny na pražském Chodově se blíží
Madonna už klepe na dveře
Madonna dnes vystoupí v ruském Petrohradu, letadla rozhánějí mraky
Obyvatelé Prahy 11 chtějí vědět více o koncertu Madonny

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme