Madonna nadchla Prahu. Koncert ale provázely komplikace

Ve čtvrtek patřilo hlavní město Česka Madonně. Koncert americké pop divy nezaznamenali jen její fanoušci, ale téměř všichni obyvatelé Metropole a především Chodova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madonna předvedla v Praze velkolepou show. | Zdroj: ČTK

Madonna předvedla v Praze velkolepou show. Koncert zahájila královna popu usazená v křesle s velkým M a písní Candy Shop z jejího posledního alba Hard Candy. Během svého téměř dvouhodinového vystoupení předvedla pražskému publiku pestrou škálu převleků, vizuálních, tanečních a technických efektů.

V přírodním amfiteátru na pražském Chodově soustředila hlavní pódium přesně doprostřed mezi nadšený dav, který provokativní Madonna dostávala do varu jak novými kusy ze zmíněného alba Hard Candy, tak i starými "fláky" jako například hity La Isla Bonita, Holiday či Like a prayer, přičemž v několika klipových frekvencích neopomenula připomenout nedávno zesnulého kolegu Michaela Jacksona.

Madonna v Praze představila také ukrajinskou romskou kapelu Kolpakov Trio, která samostatně během show vystoupila v lidovce Lela Pala Tute, aby pak následně doprovodila Madonnu při písni You Must Love Me z muzikálu Evita, kterou napsali Andrew Lloyd Webber a Tim Rice.

Prodloužené Madonnino turné Sticky & Sweet už vydělalo 300 miliónů dolarů. Počtem diváků, kteří ho viděli, se stalo nejnavštěvovanějším v kategorii sólových interpretů. Jít na Madonnu je pro hudebního fanouška zkrátka součástí hudebního vzdělání.

Madonna je opravdu jedinečná, například hudební publicista Vladimír Vlasák nešetří chválou: "Je to takový zajímavý hybrid, který se vlastně ani nedá v našich končinách zažít," řekl bezprostředně po koncertu Vlasák Radiožurnálu.

I v éře kultu mládí tak v neděli jedenapadesátiletá Madonna dokazuje, že umí doslova uhranout celý svět.

Madonna je považována za nejvýznamnější popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy.

Pořadatelé prý koncert nezvládli

Navzdory bezchybné show v podání Madonny, se ale tisíce lidí na její exhibici nedostaly včas. Nestihly tak vystoupení předskokana dýdžeje Paula Oakenfolda. Viní z toho pořadatele, kteří podle nich nezvládli situaci.

Mluvčí pořadatelské služby Live Nation Petr Novák ale tvrdí, že nic nezanedbali. Radiožurnálu vysvětlil, proč se lidé na koncert nedostali včas:

"Prodlevy byly způsobeny důkladnou prohlídkou diváků a návštěvníků během vstupu do areálu, trochu se také protáhla zvuková zkouška, nicméně na úvod koncertu Madonny byli všichni diváci v amfiteátru přítomni. Nemyslím si, že bychom cokoli zanedbali," řekl Novák.

Show tedy začala s půlhodinovým zpožděním a protáhla se déle, než se plánovalo. Podle smlouvy s městskou částí Prahy 11 museli navíc pořadatelé po koncertě uklidit do šesti hodin ráno. Mluvčí pořadatelské služby Live Nation Petr Novák Radiožurnálu řekl, že organizátoři budou na kontrolu připraveni:

"Na likvidaci pódia a celkovém úklidu se podílí zhruba dvě stovky lidí. Věřím, že do smluvené hodiny bude areál opět v původním stavu," vyjádřil se Novák krátce po zahájení úklidových prací.

Podle starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského organizátoři celé akce úklid skutečně zvládli. "Zhruba v šest hodin ráno byly ulice po kterých ve čtvrtek proudily davy lidí opravdu uklizené. Navíc byly postříkány vodou. Vše je tedy v naprostém pořádku. Nyní se už uklízí pouze v areálu amfiteátru, kde probíhá demontáž pódia. Komplexní úklid tak potrvá do sobotního večera," uved Mlejnský pro Radiožurnál.

Peníze od organizátorů půjdou do mateřských škol a k seniorům

Asi tři tisíce lidí, převážně místních rezidentů, proti koncertu Madonny na Chodově už dříve protestovalo. Nelíbila se jim především plánovaná dopravní omezení a očekávaný nadměrný hluk. Podle Mlejnského se ale jejich obavy nenaplnily.

"Průjezdnost byla s ohledem na velikost akce dobrá. Hladinu hluku jsme měřili například v oblasti starého Chodova a byla v pořádku, nebylo téměř nic slyšet."

Jak již bylo řečeno, koncert se téměř o hodinu protáhl. Je tedy otázkou, zda radnice Prahy 11 sáhne vůči organizátorům k nějakým sankcím, především pak kvůli překročení hluku po desáté večerní hodině.

"Vyčkáme na výsledky měření hygienické stanice, která ho v místě prováděla a pakliže byl hluk překročen, bude právě ze strany hygienické stanice zahájeno vůči organizátorům akce správní řízení. Podle výsledků správního řízení se zachová i radnice Prahy 11," uvedl Mlejnský v Ranním interview Radiožurnálu.

Vzniklé potíže chtějí organizátoři Praze 11 vykompenzovat částkou 4 miliónů korun. Zmíněný obnos použije radnice podle Mlejnského na rozvoj mateřských škol a místního centra sociálních služeb, které se stará o seniory.

O osudu amfiteátru zatím není příliš jasno. Podle místních je ale dobře, že se podařilo z lokality vystěhovat bezdomovce, a ta tak dostala kultivovanější ráz.

"Drtivá většina pozemků, na kterých se areál nachází je v soukromém vlastnictví. Záleží tedy na rozhodnutí jednotlivých vlastníků, jak se svými majetky naloží. Musí to však být v souladu s územním plánem. Z pohledu městské části by bylo vhodné, aby v místě vznikl projekt, který by podpořil obchodní a kulturní vyžití občanů," uzavřel Mlejnský.

POSLECHNĚTE SI RANNÍ INTERVIEW NA TÉMA V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview se starostou Prahy 11 Daliborem Mlejnským

Přečtěte si také:
Madonna dnes vystoupí v Praze. Metropoli čekají dopravní omezení
Madonna v rámci svého turné přiletěla do Prahy
Koncert Madonny na pražském Chodově se blíží
Madonna už klepe na dveře
Madonna dnes vystoupí v ruském Petrohradu, letadla rozhánějí mraky
Obyvatelé Prahy 11 chtějí vědět více o koncertu Madonny

Jitka Benešová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme