Zachránili desítky životů, teď se dočkali uznání. Pražští hasiči skončili v celosvětové soutěži druzí

Hasiči hlavního města Prahy se umístili mezi třemi nejlepšími týmy v mezinárodní hasičské soutěži Magirus Award 2018. Cenu obdrželi za loňský zásah při tragickém požáru hotelu v Náplavní ulici. Z hořící budovy se jim podařilo zachránit nejméně 35 lidí. Mezinárodní úspěch potvrdil Radiožurnálu i mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Ulm (Aktualizováno: 22:51 1. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští hasiči při vyhlašování Magirus Award 2018 | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

Takzvaný ‚Oscar hasičské práce‘ oceňuje každý rok zásahy sborů z celého světa. Hlavním cílem soutěže je dostat práci hasičů do středu veřejného zájmu a poukázat na odvahu, odhodlání a profesionalitu sborů.

MagirusAward, tedy hasičský Oscar je u konce. Pražští hasiči se zásahem při požáru hotelu v Náplavní ulici umístili mezi třemi nejlepšími zásahy na světě v roce 2018. V Evropě pak šlo o vůbec nejlepší zásah roku 2018. #CDMAward

22:14 – 01. 03. 2019

12 188

Mezi nejlepšími týmy se umístili i hasiči z Mexika. Absolutním vítězem se poté stala jednotka z Brazílie, konkrétně z největšího města São Paula.

Cenu si v německém Ulmu za celé mužstvo převzal čtyřčlenný tým tvořený velitelem družstva, dvěma hasiči a jedním strojníkem.

Kluci převzali stříbrného hasičského Oscara za zásah u požáru v hotelu v Náplavní ulici. Dostali se do TOP3 nejoceňovanějších zásahů světa v roce 2018. Spolu s námi jsou v nejužším finále i hasiči z Brazílie a Mexika.

20:02 – 01. 03. 2019

4 91

Ocenění získali pražští hasiči za lednový zásah při požáru pražského hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě. Při požáru tehdy zemřeli dva lidé a další tři následně v nemocnici.

Vyšetřovatelé zjišťují příčinu požáru hotelu v centru Prahy. Zemřeli dva lidé, dalších osm se zranilo

Číst článek

Zásah byl mimořádně fyzicky i psychicky náročný, popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V budově nešel proud a část lidí zůstala uvězněná v horních patrech.

Hasiči evakuovali z budovy desítky osob, zejména cizinců, kteří v Praze trávili dovolenou. Několik lidí utrpělo také středně těžká či vážná poranění a byli převezeni do nemocnice. Záchranáři některé zraněné museli dokonce na místě oživovat.

Největší podíl na velkém počtu zachráněných osob mají právě pražští hasiči, kteří se na místo dostali pouhé dvě minuty od nahlášení. K požáru se následně sjelo na sedmnáct jednotek hasičů, byl vyhlášen speciální stupeň poplachu a záchranáři aktivovali traumaplán.

pla, sol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme