Magistrát upraví místo páteční nehody na Barrandově

Pražský magistrát chce spolu s dopravním podnikem a pátou městskou částí do týdne upravit místo pro přechod v blízkosti tramvajové zastávky Poliklinika Barrandov. V pátek tam zemřela jedenáctiletá dívka pod koly tramvajové soupravy, která vyjížděla z tunelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodci přecházejí přes přechod | Foto: Jan Rosenauer

Magistrát uvažuje v kritickém místě o umístění výstražné cedule, zábradlí, nebo i betonových zábranách, které přinutí chodce zpomalit.

"Počítáme s tím, že pro zvýšení bezpečnosti v místě přecházení tramvajové trati u zastávek Poliklinika provedeme některá opatření, která by znemožnila přímé vběhnutí zejména dětí pod jedoucí tramvaj," řekl Radiožurnálu Miroslav Rajchart z odboru dopravy magistrátu.

Z jeho slov mimo jiné vyplynulo, že místo, kudy lidé přecházejí koleje, bylo označeno "zebrou" jako přechod pro chodce bez patřičného povolení. Současně připustil, že k zastávce se lidé jinudy nedostanou. Další dva nejbližší přechody jsou od zastávky vzdáleny 200 a 250 metrů.

Příčinu nehody policisté stále vyšetřují. Dívka chtěla stihnout tramvaj stojící ve stanici Poliklinika Barrandov a při přebíhání kolejí vstoupila na přechodu pro chodce přímo do dráhy přijíždějící soupravy číslo 14. Zemřela na místě. Magistrát ani Dopravní podnik se nebudou před dokončením vyšetřování vyjadřovat k tomu, kdo nehodu zavinil.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme