Magistrát vydává nové povolenky k vjezdu

Pražský magistrát dnes začne vydávat nová povolení ke vjezdu do uzavřených ulic v centru města. Karty "P" začnou platit 4. listopadu. Do 15. listopadu ale ještě budou moci řidiči jezdit na povolení typu D. Magistrát předpokládá, že se bude počet neprůjezdných ulic snižovat, a proto nebude o karty P žádat tolik lidí jako o povolení předchozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlín - zbořený dům u hotelu Hilton

Podle náměstka primátora Martina Hejla budou nové karty dvojího typu - s časově neomezenou i omezenou platností. "Zelená - to je na dobu platnosti těchto povolenek. Potom časově omezené, kde bude cíl a doba platnosti, čili na dobu určitou, to je například provádění nějaké stavby, aby tam to vozidlo po tu dobu mohlo přijet."

Jak zdůrazňuje primátor Igor Němec, řidiči o nová povolení přijdou, pokud poruší předpisy a karty budou také lépe zabezpečené proti falšování. "Průkazka P bude mít ochranné znaky a nebude se dát kopírovat tak jako se daly řeba Déčka, a zejména je důležité to, že poněvadž ten průkaz podléhá standardnímu režimu, tak může být i odebrán. Když se někdo dopustí nějakého přestupku, s kterými jsme měli obrovské potíže, tak mu může průkaz policie odebrat."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme