Stát se bude zbavovat tisíců nemovitostí, které nepotřebuje. Chystá elektronické aukce

Stát se bude v příštích letech zbavovat bytových domů, rekreačních chat nebo garáží. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dostal letos vůbec poprvé celkový seznam nemovitostí, které ostatní instituce označily za nepotřebné. Na soupisu, který má Radiožurnál k dispozici, jich je více než 6500.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majetkový úřad bude mít v příštích letech k dispozici tisíce nepotřebných státních nemovitostí (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Benedikovič | Zdroj: Profimedia

Třeba ministerstvo zemědělství se chce zbavit několika rekreačních chat v Orlických horách nebo na Jindřichohradecku. Pro Ředitelství silnic a dálnic je zase nepotřebný bytový dům v Brně.

Mívám skepsi z toho, že se v naší zemi nedá nic dělat, říká bývalý primátor Kasl

Číst článek

„Nemovitost u portálu Královopolského tunelu byla vykoupena v rámci dokončování stavby tunelu,“ uvedl mluvčí organizace Jan Rýdl.

Všechny nepotřebné nemovitosti dostane majetkový úřad. Ten je nejprve nabídne jiným institucím. Potom je může prodat. „V současné době probíhají fyzická výběrová řízení s aukcí, nejpozději do konce roku i elektronické aukce nemovitostí,“ doplnil mluvčí Radek Ležatka.

Úřad spočítal, že je v Česku víc než 23 tisíc nepotřebných státních nemovitostí.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme