Majitel Amsterdam shopů je obviněn ze šíření toxikomanie

Až pět let vězení hrozí polskému podnikateli a majiteli Amsterdam shopů. V obchodech jako upomínkové předměty prodával syntetické drogy, které teprve následně poslanci zakázali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská prodejna Amsterdam shop | Zdroj: ČTK

Olomoučtí policisté muže obvinili ze šíření toxikomanie. V úterý zahájili prohlídky ve všech pobočkách Amsterdam shopů v Olomouckém i Moravskoslezském kraji i v sídle společnosti v Ostravě.

Kriminalisté zajistili na bankovním účtu výtěžky internetového prodeje ve výši zhruba 150 000 korun. Při prohlídce sídla společnosti nalezli hotovost asi 1 milionu korun.

Takzvané Amsterdam shopy původně vznikly v Polsku, v České republice fungovaly celkem pět měsíců. Nové syntetické drogy se v nich daly legálně koupit ještě minulý čtvrtek. Přítrž tomu učinila až novela, která vstoupila v platnost 22. dubna a do seznamů omamných a psychotropních látek doplnila celkem 33 položek.

O drogách dnes bude jednat i Senát. Posoudí novelu, podle které by policie mohla mít právo zabavit i menší množství drogy lidem, kteří spáchají přestupek. Zatím se to týká trestných činů.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme