Majitel firmy Multiagro dostal 75tisícovou pokutu za reklamu s popravou vězně IS

Majitel muničních skladů ve Slatině Martin Rudolf dostal pokutu za reklamu s obrázkem popravy vězně. Živnostenskému úřadu má zaplatit 75 tisíc korun. Rudolf se chce proti pokutě odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontroverzní reklama na kalašnikov s motivem vraždy | Foto: Český rozhlas

Martin Rudolf mohl dostat od živnostenského úřadu až dvoumilionovou pokutu. Nesouhlasí ale ani se sankcí ve výši 75 tisíc korun.

„Nám připadá, že jsme nic neporušili. Žádný zákon, žádné nařízení. Pokuta se nám zdá nepřiměřená, zdá se nám vysoká. Odvoláme se. Bližší argumenty si necháme do toho odvolání,“ řekl.

Podle mluvčího Pardubického kraje Dominika Bartáka se může Rudolf odvolat do 15 dnů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Majitel muničních skladů ve Slatině Martin Rudolf dostal pokutu za reklamu s obrázkem popravy vězně, informuje Veronika Hlaváčová

„Ministerstvo průmyslu a obchodu může věc vrátit k přepracování živnostenskému úřadu, nebo odvolání zamítnout a potvrdit tak jeho rozhodnutí.“

Pak se může podnikatel obrátit na soud.

Kontroverzní inzeráty na zbrojařskou firmu Zelený sport šokovaly zkraje roku reklamní svět. Ve snaze prodat své zboží v nich podnikatel Martin Rudolf neváhal použít dítě s aktovkou a puškou přes rameno nebo autentický snímek islámského radikála, který se chystá k vraždě.

Kvůli tomu se případem zabývala i policie. Nakonec ale rozhodla, že podnikatel svými inzeráty zákon neporušil.

Majitel zbrojařské firmy neporušil reklamou na samopaly zákon, rozhodla policie

Číst článek

Reklama na útočné pušky se objevila v lednovém vydání odborného časopisu Střelecká revue. Inzerátem se po upozornění Českého rozhlasu začal zabývat živnostenský úřad a Rada pro reklamu.

Majitel firmy Multiagro - Zelený sport má problémy i kvůli skladování výbušnin. Policisté už z areálu ve Slatině odvezli celkem sedm nákladních aut s municí.

Martina Rudolfa podezírají z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení z nedbalosti.


Zvětšit mapu

Jakub Šídlo, mkp, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme