Majitel hazardní skupiny Synot Ivo Valenta dal ODS dva miliony korun

Senátor a majitel hazardní skupiny Synot Ivo Valenta finančně podpořil ODS. Straně poslal stejně jako loni sponzorský dar dva miliony korun. V předchozích letech dostala ODS od Valenty dalších několik set tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor a majitel Synotu Ivo Valenta | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

Majitel skupiny Synot a senátor Ivo Valenta sponzoruje kromě občanských demokratů také Stranu soukromníků. Navíc podporuje i Stranu svobodných občanů.

Za tyto dva subjekty chce Valenta na podzim kandidovat v krajských volbách.

„Myslím, že je teď zapotřebí posílit pravici, aby zabránila různým podivným zákonům, které se řítí na podnikatele a na lidi, kteří chtějí svobodně přemýšlet,“ vysvětlil Valetna.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátor Ivo Valenta daroval ODS dva miliony korun. Informaci rozebrala analytička ČRo Marie Bastlová

Na otázku, proč nesponzoruje také nejsilnější opoziční pravicovou stranu TOP 09, Valenta uvedl, že si sama o peníze neřekla.

„Všechno má svůj čas, nicméně já sám pomoc nechodím nabízet. Tato strana mne prozatím neoslovila, asi nemá potřebu,“ řekl.

Svými dary by prý rád podpořil spolupráci pravicových stran i v příštích parlamentních volbách.

„Dar od pana senátora jsme dostali už loni, dostali jsme ho i letos. Předpokládám, že spolupráce bude pokračovat i nadále,“ řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Valenta je vedle ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše druhým miliardářem v české politice a patří mezi tvrdé kritiky vlády. Do politiky vstoupil na podzim 2014, kdy byl zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Hazardní skupinu Synot založil Valenta s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru.

Anna Kottová, Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme