Majitel licence TV3 přerušuje vysílání

Ty, kdo přijímají TV3 prostřednictvím vysílačů, čeká černá obrazovka. Vyhrocuje se tak spor mezi Martinem Kindernayem jako držitelem licence a strategickým investorem - lucemburskou společností EMV. Kindernay odpoledne oznámil Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, že přeruší vysílání z technických důvodů na jeden měsíc. Rada se však dnes jeho informací nezabývala. Kindernay také vyzval servisní organizaci TV3, aby ještě dnes ukončila vysílání. Dodal, že pokud bude dál vysílat, půjde o pirátské vysílání a bude se dopouštět trestných činů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stěhování vysílací techniky

stěhování vysílací techniky | Foto: Alexandra Mlejnková

Jak Českému rozhlasu řekl Martin Kindernay, k tomuto kroku ho nutí události včerejší noci - zástupci akciové společnosti TV3, která je servisní organizací soukromé televize TV3, odvezli téměř veškerou vysílací techniku ze studia televize v Hradci Králové. "To přerušení je především z toho důvodu, že bez technologie televizní ve východních Čechách, což je součást licence TV3, nejsem schopen zajišťovat program, který je povinný z hlediska televizní licence. Předpokládám, že by ta lhůta mohla být kolem měsíce a doufám, že za tu dobu se mi podaří urovnat spor s investorem, popřípadě se servisní organizací." Kindernay dodal, že o noční akci investora nebyl předem informován a byl jí překvapen. Přístroje byly pravděpodobně odvezeny do ústředí televize v Praze.

Mluvčí investora televize společnosti EMV Jiří Hrabovský Českému rozhlasu potvrdil, že výzvu k zastavení vysílání dostali. S programem šířeným prostřednictvím kabelu a satelitu však budou pokračovat. TV3 si podle něj uvědomuje, že po převodu licence z Kindernaye na jeho společnost RTV Galaxie existuje riziko, že vysílání může být v rozporu se zákonnými normami. Přesun části technického zázemí z Hradce Králové do Prahy bylo podle Hrabovského plánovanou součástí aktuálního provizorního řešení situace TV3. Ta již před měsícem ohlásila restrukturalizaci společnosti, ke které byla přinucena po minimalizaci provozního financování ze strany investora.

Generální ředitel akciové společnosti TV3 Jan Martinek pro Český rozhlas řekl, že držitel licence Martin Kindernay opakovaně porušil smlouvu s TV3 a jejím zahraničním investorem lucemburskou společností EMV a odmítá plnit své povinnosti a vlastně dává najevo, že nemá zájem komunikovat se svými partnery o nápravě svých pochybení. "Tímto momentem se dostává TV3 do velmi komplikované situace. Navíc převodem licence na společnost RTV Galaxie, kterou Martin Kindernay založil za zády a bez vědomí finančního investora, vyvstává otázka, jestli vysílání TV3 je dnes vůbec legální, protože my jsme měli smlouvu s Martinem Kindernayem jako držitelem licence. Nicméně tím, že rada učinila to protizákonné rozhodnutí a převedla jeho licenci na spoelčnost RTV Galaxie, s kterou smlouvu nemáme, tak tím pádem ta otázka, zda TV3 může vůbec vysílat terestricky, je v této chvíli nasnadě."

Místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek prohlásil, že spor mezi Martinem Kindernayem a servisní organizací TV3 je sporem obchodním. Proto rada do něj nebude vstupovat. Potvrdil zároveň, že se dnes Kindernay na radu se žádostí o přerušení vysílání televize TV 3 obrátil. "Rada již měla během zasedání schválený program a nepokládá tuto kauzu za tolik důležitou, aby měnila pořad jednání, takže podnětu Martina Kindernaye se bude věnovat na příštím zasedání," dodal Štěpánek.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Pavla Kvapilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme