Majitel zkrachovalé Oasis Tours podruhé na svobodě

Majitel zkrachovalé cestovní kanceláře Oasis Tours Kais Hanafi byl už podruhé propuštěn z vazby. Ostravský soud jej pustil na svobodu na kauci 3,7 milionů korun. Hanafi je přitom obžalován ze zpronevěry nejméně deseti milionů korun. Jedná se vesměs o peníze, které lidé zaplatili za dovolenou v Tunisku či Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce Kaňok není k zastižení a zatím nesdělil, proč Hanafiho propustil. Vyšetřovatel Jaroslav Vaněček však tvrdí, že kauzu zatím nemohl uzavřít, protože dosud nedostal podklady z Tuniska a Turecka o tom, kolik peněz Hanafi v těchto zemích dluží. "Nedošly doposud právní pomoci z Turecka, Tuniska. Stejně tak výslechy svědků, které vyžadoval krajský státní zástupce v lednu 2000. Ti měli vyložit, jak to bylo na turecké a tuniské straně, jestli platil, jestli byla zaplacená letadla atd. Bylo to urgované přes Nejvyšší státní zastupitelství a ministerstvo zahraničí a zatím je to bez odezvy."

Majitelka bohumínské cestovní kanceláře Marta Lastomírská je zklamána. Značnou část dlužné sumy nezaplatil Hanafi právě jí, která prodávala jeho zájezdy. Lastomírská je přesvědčena, že kdyby Hanafi všechny tyto peníze zaplatil svým klientům, mohl být celý případ dávno uzavřen. "Nemohu pochopit, proč pan Hanafi nevyrovnal dluhy, které má například vůči mně, když ty dvě kauce dělají 5 a půl miliónů. Nehledě na to, kolik musel vynaložit miliónů po dobu trvání této kauzy: advokáti, získání polského občanství, falešného pasu atd. Kdyby ty prostředky vrátil nám, tak by na tom byl asi mnohem líp."

Hanafiho cestovní kancelář zkrachovala v létě roku 1997. Hanafi byl tehdy zatčen, v listopadu stejného roku jej však soudce propustil na kauci necelých dvou milionů korun. Hanafi pak uprchl do ciziny a určitou dobu se skrýval u svého bratra v Polsku. Vloni na jaře ho opět dopadli němečtí policisté na letišti v Hamburku.

Markéta Kaclová, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme