Majitele Amsterdam shopů zadržela policie, je podezřelý z šíření toxikomanie

Majitele prodejen Amsterdam shop a internetových stránek, které do minulého týdne prodávaly syntetické drogy, v úterý zadržela v Olomouci policie. Kriminalisté podezírají polského podnikatele z šíření toxikomanie a chystají se jej v nejbližší době obvinit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská prodejna Amsterdam shop | Zdroj: ČTK


Zásah olomoučtí policisté připravovali už od února a podle vrchního komisaře Jiřího Kubáka neměl vazbu na novelu vyhlášky, která látky nabízené jako sběratelské předměty zařadila na seznam zakázaných narkotik.

„Včera jsme spustili akci Amsterdam zaměřenou na potírání nelegálního šíření narkotik prostřednictvím sítě Amsterdam shopů. Je to akce připravovaná už od měsíce února, naše úkony se časově sešly čirou náhodou se vstoupením novelizace v platnost,“ řekl Českému rozhlasu Kubák.

V současné době se podle něj provádí procesní úkony po provedených domovních prohlídkách nebytových prostor. Šlo o obchody i o sídlo firmy v Ostravě. Kromě majitele nebyl nikdo jiný zadržen, dodal komisař.

Takzvané Amsterdam shopy původně vznikly v Polsku, v České republice fungovaly celkem pět měsíců. Nové syntetické drogy se v nich daly legálně koupit ještě minulý čtvrtek. Přítrž tomu učinila až novela, která vstoupila v platnost 22. dubna a do seznamů omamných a psychotropních látek doplnila celkem 33 položek.

Policejní experti se ale obávají, že polští podnikatelé do prodeje nasadí nové chemické sloučeniny, na které se novelizovaný seznam vztahovat nebude. Pak by prodejce opět nemohli postihnout.

Alena Vykydalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme