Majitelé českých chat zklamáni jednáním o pozemcích

Velkým zklamáním pro českou stranu skončilo úterní jednání o pozemcích pod dvěma chatami zlínských sportovních klubů v oblasti Kasárna na česko-slovenském pomezí. Čeští sportovci totiž ztratili možnost plně užívat své nemovitosti. Pozemky pod českými stavbami obec Makov bez vědomí jejich majitelů na jaře prodala dvěma slovenským podnikatelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z místa schůzky hlásí Roman Verner z Českého rozhlasu Brno, zlínské kluby dávaly přednost vrácení pozemků obci a následnému pronájmu či odkoupení. Slovenští podnikatelé ale neustoupili a jejich právník dokonce zpochybnil vlastnické právo klubů k nemovitostem. Slovenská strana navíc nedodržela závazek o vytvoření nezávislých komisí, které by situaci posoudily. Otrokovický klub proto nabídl svou chatu k odprodeji. Do tří týdnů se zúčastněné strany znovu sejdou a navzájem si předloží své představy o ceně. Situace LK Javorníků je ale horší - část jeho členů vlastní na Kasárnách chaty a užívá vlek u velkého objektu. Proto se zástupci klubu s majiteli pozemků nedohodli. Podle Vladimíra Janků z TJ Moravan Otrokovice vlády obou zemí hodily chataře přes palubu.

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme