Majitelé domů se domáhají spravedlnosti ve Štrasburku

Členové Občanského sdružení majitelů domů chtějí žalovat stát u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Žádají stovky milionů korun jako náhradu za "morální újmu". Důvodem je regulace nájemného, kterou se cítí být poškozováni. Už dříve se kvůli regulaci nájemného obrátilo na štrasburský soud Hnutí na obranu majitelů realit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský soud pro lidská práva

Evropský soud pro lidská práva | Foto: Alice Tejkalová

"Vlastní podání se očekává, že proběhne v půlce května. Ten počet stěžovatelů je zatím někde kolem jednoho a půl tisíce. Plné moci jsou už podepsány, jsou i přijaty. Něco bude dobíhat ještě příští týden," řekl místopředseda sdružení Tomislav Šimeček.

Podle ministra pro místní rozvoj a kandidáta na premiéra Jiřího Paroubka by majitelé měli šanci ve Štrasburku uspět, pokud by stát ohledně nájemného nic nedělal. V krátké době se ale chystá k projednání ve vládě věcný záměr návrhu zákona o nájemném. Zákon předpokládá deregulaci nájemného během šesti až osmi let, během kterých by se ceny měly postupně srovnat.

Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme