Majitelé vodních skútrů žádají pravidla užívání vodních ploch

Majitelé vodních skútrů předali na Ministerstvu dopravy dopis se svými požadavky. Chtějí, aby stát urychleně vyřešil problémy s využíváním vodních ploch skútry. Ministr dopravy totiž stále ještě nepodepsal novelu příslušného zákona, která by užívání vodních ploch majiteli skútrů řešila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní skútr | Foto: Blanka Černá

Jak uvedl Roman Ernest z České sportovní asociace vodních skútrů, norma, která by stanovila pravidla užívání vodních ploch, v Česku citelně chybí:

"V této republice neexistuje jediná vodní plocha, která by byla spravovaná státem. Všechny vodní plochy jsou vybudovány buďto soukromými subjekty, které to mají za účelem podnikání, nebo tady byla nezisková organizace ČSAVS, která vybudovala dráhy veřejné z vlastních prostředků. Ale těmto dráhám vyprší platnost, a tím pádem zaniknou."

Podle náměstka ministra dopravy Pavla Škváry se ale majitelé skútrů novely nedočkají ani do začátku letošního léta: " Je třeba udělat novelu zákona o vnitrozemské plavbě a pochopitelně jsou tady nějaké lhůty. Víme ale, jaká je momentálně problematika v Poslanecké sněmovně, takže s vysokou mírou pravděpodobností se to letos nestihne."

Již vypracovanou novelu zákona o vnitrostátní plavbě tehdejší ministr dopravy Petr Bendl nepodepsal. Ministerstvo teď chce oslovit Svaz měst a obcí, aby se k navržené normě vyjádřil.

Přečtěte si také:
Majitelé skútrů se chystají žalovat stát
Majitelé vodních skútrů mohou vyrazit na některá místa řek
Ode dneška nesmějí na většině tocích jezdit skútry
Na Slapech začíná plavební sezóna - ale bez motorových člunů
Na Orlíku a Slapech definitivně bez motorů

Katka Brezovská, Květa Moravcová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme