U Malé Skály na Jablonecku hořel les, s hašením pomáhal i policejní vrtulník

U Malé Skály na Jablonecku likvidovali odpoledne hasiči požár, který zasáhl zhruba půldruhého hektaru lesa. Likvidaci zkomplikoval náročný terén. S hašením ohně proto pomáhal policejní vrtulník, provedl 36 shozů a místo opustil. Hasičům se po 18:30 podařilo požár zlikvidovat, řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.

Malá Skála (Liberecko) (Aktualizováno: 20:53 21. 5. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Požár byl na operační středisko ohlášen krátce před polednem,“ řekla odpoledne Klímová. Hořet začalo na ploše 20krát 30 metrů, postupně se ale oheň rozšířil na plochu zhruba 100krát 150 metrů. Zásah byl podle mluvčí velmi náročný. „Paseka, na které se požár rozšířil, byla plná polámaných a vyvrácených stromů,“ doplnila Klímová.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 16 jednotek. Kvůli nepřístupnému terénu museli zřídit dálkovou dopravu vody. Ochránit museli i lesnickou techniku, odstavenou nedaleko místa požáru. „Místní dobrovolná jednotka zůstane na místě přes noc k vyloučení opětovného rozhoření požáru,“ dodala mluvčí hasičů.

Aktualizace: Na místo je povolán vrtulník LS PČR. Zřizujeme čerpací stanoviště v nedalekém Bobově. Na místě zasahuje 14 jednotek hasičů.

13:55 – 21. 05. 2020

5

V posledních dnech jsou kvůli přetrvávajícímu suchu podobné požáry v Libereckém kraji poměrně časné. Ve středu vyjížděli hasiči do oblasti Plešivce u Dubé na Českolipsku. Požár sice neměl velký rozsah, byl ale ve skalnatém terénu daleko od přístupové cesty. Na místo tak museli natáhnout 400 metrů dlouhé hadicové vedení. K požárům v lesích vyjížděli i o víkendu.

Aktualizace: Zásah v tuto chvílí stále probíhá. Na místě neustále operuje vtrulník. Nasazeno je šest vodních proudů pro dohašování ohnisek.

16:45 – 21. 05. 2020

3

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme