Maláčová: Měla bych problém chtít po Dostálové rezignaci, když stíhaný premiér zůstal

Kdyby policie obvinila ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO) v souvislosti s případem CzechTourism, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) by měla problém žádat její rezignaci. Maláčová to v neděli řekla v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce s poukazem na „dvojí standard“, když policie v případu dotace farmě Čapí hnízdo stíhá premiéra Andreje Babiše (ANO).

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pokud by byla paní ministryně Dostálová trestně stíhaná, tak já říkám úplně upřímně, že v tu chvíli bych měla problém požadovat její odstoupení, protože v té chvíli by to byl nerovný přístup. Protože pan premiér by zůstal a paní ministryně by musela odstoupit,“ uvedla Maláčová.

Není důvod k odchodu Dostálové, tvrdí poslanec Volný. Podle Bendy se v ANO ‚zásadně neodstupuje‘

Číst článek

V případu jde o údajné nehospodárné chování Dostálové při nákupu mediálního prostoru. Dostálová se jej podle policie dopustila jako náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj před třemi lety. Dostálová tvrzení odmítá.

V soudním příkazu k domovní prohlídce u Dostálové, který ve středu citovala Česká televize, stojí, že ministryně rozhodovala v roce 2016 jako náměstkyně o výdajích agentury CzechTourism ve prospěch vyvolených osob zprostředkovaně a mimo standardní úřední postup.

Policisté v listopadu zajišťovali důkazy v sídle ministerstva, CzechTourismu, na autodromu v Mostě nebo v agentuře Sport Invest. Z obydlí Dostálové, která podle ČT patří mezi hlavní podezřelé, odvezli po domovní prohlídce její služební počítač.

Podpora premiéra

K rezignaci vyzvali Dostálovou tento týden představitelé opozičních ODS nebo TOP 09. Babiš se ministryně ale zastal. Řekl, že kauzu vysvětlila, má jeho podporu a k jejímu konci ve vládě nevidí důvod. Dostálová prohlásila, že se cítí absolutně nevinná, nepochybila, všechno může zdokumentovat a plně spolupracuje s policií.

Kauza se podle ministryně týká nákupu reklamy v nejvýznamnějších vysílacích časech, například při hokejových mistrovstvích či motocyklových závodech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme