Hasiči dohasili požár ve spalovně v Malešicích. Škody odhadují na stovky milionů korun

Ve spalovně v Malešicích vypukl ve středu odpoledne požár technologií. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, potvrdil serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podle Pražských služeb došlo ke vznícení pogumované nádoby. Po 17. hodině hasiči oznámili, že je oheň uhašen. Škody jsou odhadovány na stovky milionů korun. Spalovna bude ve čtvrtek mimo provoz.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:53 20. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičské jednotky přijely ve středu odpoledne prověřit, proč z budovy spalovny stoupá černý dým. Hustý kouř byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči následně na twitteru uvedli, že v areálu hoří technologie v pětipatrové budově.

„Na místě máme několik profesionálních i dobrovolných jednotek. Zatím se nedaří dostat požár pod kontrolu. Ve spalovně hoří technická místnost. Vypadá to, že tam není komunální odpad. Požár se nám ale zatím nedaří dostat pod kontrolu a na místo najíždí další jednotky,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Po 16. hodině hasiči následně zveřejnili, že se jim daří požár postupně dostávat pod kontrolu, před šestou hodinou večerní oznámili, že je oheň uhašen. Obyvatelé přilehlých městských částí už také mohou větrat. Škody odhadují v řádu stovek miliónů korun.

Záchranná služba z preventivních na místo poslala speciální vůz Atego a posádku záchranářů. Podle nich se na místě nevyskytují zraněné osoby.

K případu požáru Malešické spalovny vyrazil inspektor, speciální vůz Atego a posádka záchranářů. Zatím pouze z preventivních důvodů, na místě by se neměly nacházet zraněné osoby. @Policie ČR @Hasiči Praha 🚒

15:59 – 20. 10. 2021

1 63

Pražské služby na twitteru uvedly, že v areálu došlo ke vznícení pogumované nádoby, podle nich nedošlo k požáru odpadu. Pražský primátor Zdeněk Hřib též uvedl, že na místě nehoří komunální odpad, a chystá se na místo nehody. Policie varovala řidiče před dlouhým zdržením v přilehlé Průmyslové ulici.

Při dokončovacích pracích v rámci rekonstrukce ZEVO Malešice došlo ke vznícení pogumované nádoby. Nehoří tedy odpad. Neprodleně byly přivolány hasičské jednotky. V současné době doporučujeme, aby lidé v blízkém okolí zavřeli svá okna a nevětrali.

15:50 – 20. 10. 2021

1 13

Přerušení provozu

Spalovna bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz, potvrdil mluvčí městské firmy Pražské služby Radim Mana. Odpad bude podle něj převážen jinam a firma je na to připravena.

„V dalších dnech se uvidí, ale řešíme to a jsme na to připraveni,“ řekl Mana. „Můžu potvrdit, že predikce škody ve výši několik stovek milionů korun se bohužel zdá jako reálná,“ uvedl. Doplnil, že příčina požáru je zatím neznámá a hořelo v technologické budově, kde je gumová nádrž.

Ve spalovně v Malešicích končí naprostá většina pražského odpadu. Provozují ji Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město.

bar, til, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme