Proměna Malostranského náměstí by měla být hotová do roku 2020. První fáze už skončila

První fáze rekonstrukce pražského Malostranského náměstí už skončila. Celá proměna by měla být hotová do roku 2020. Alespoň podle náměstkyně primátorky po územní rozvoj Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice). Náměstí čeká nejen vizuální proměna, ale změní se také doprava.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celá proměna odstartovala archeologickým průzkumem a výměnou tramvajových kolejí, která skončila 20. února. Koleje jsou již uložené v nové žulové dlažbě. Stejná bude po celém náměstí.

Včera desítky aut, dnes ráno jediné. Parkoviště na Malostranském náměstí skončilo

Číst článek

Město pro rekonstrukci ještě musí získat veškerá povolení, což chce mít hotové do konce května, aby se v polovině roku mohlo začít s pracemi.

Kdy přesně proměna skončí, není jasné. Vše se bude odvíjet podle délky archeologického průzkumu. Magistrát předpokládá, že by rekonstrukce měla skončit do roku 2020.

Na náměstí by nově mělo být méně míst na parkování, zato více na sezení, fontána a umělecký prvek. Celé prostranství se má také sjednotit. Zmizet by měl rovněž jeden jízdní pruh pro automobily.

Petr Jadrný, Michaela Danelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme