Žena, kterou v Hlubočepích uštknula mamba, zemřela. Příčinou úmrtí ale uštknutí nebylo

Žena, kterou minulý týden v pražských Hlubočepích uštknula jedovatá mamba, zemřela. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož. Po uštknutí žena dostala sérum, které jí zabralo. Její smrt tak podle Brože způsobily jiné zdravotní problémy.

Praha (Aktualizováno: 13:25 12. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smrtelně jedovatá mamba zelená | Zdroj: Profimedia

„I přes veškerou naši péči pacientka bohužel zemřela. Příčina úmrtí nesouvisí s uštknutím,“ sdělil Radiožurnálu mluvčí Filip Brož s tím, že žena měla další zdravotní problémy.

Poté, co mamba ženu uštknula, dostala se ven z domu.

Policisté vzápětí rozjeli s odborníky na odchyt plazů rozsáhlou pátrací akci. Hada našli na stromě o tři dny později, a to 200 metrů od domu, ze kterého unikl.

Policisté vyšetřovali okolnosti úniku. Uštknutá žena, která byla podle dostupných informací majitelkou jedovatého hada, neměla pro chov povolení veterinární správy.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme