VIDEO: ‚Co to děláte s tím koštětem?‘ Podívejte se, jak odchytli jedovatou mambu zelenou

Herpetologům se v pátek v podvečer podařilo odchytit uniklou mambu zelenou. Smrtelně jedovatého hada hledali v pražských Hlubočepích policisté od úterka, pátrání mělo pokračovat po víkendu. Při odchytu nebyl nikdo zraněn, plaz je prý ve zbědovaném stavu.

Praha (Aktualizováno: 12:03 6. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Mamba je velmi agilní zvíře a je schopná se ve větvích pohybovat, když se nahřeje, velmi rychle. A dnes jsme měli sluníčko, takže pár set metrů pro ni není problém," vysvětlil pro Radiožurnál herpetolog Tomáš Bublík bezprostředně po odchytu.

Mamba zelená odpočívala na stromě. Našli ji nedaleko domu, odkud uprchla

Číst článek

Při zásahu byl přítomen i dlouholetý zaměstnanec Zoo Praha Jan Masopust, který má jako odborný chovatel zkušenosti s hady. Na místo ho podle ředitele zoo Miroslava Bobka přivolala sama policie. Na na smrtelně jedovatého hada šel pak s koštětem v ruce.

„Pan Masopust s sebou měl na hada pytel i hák. Smeták ale vzal proto, že hákem na hada nedosáhl,“ popsal Bobek s tím, že smetákem je podle něj možné zvíře přitisknout k zemi, aniž by došlo k jeho zranění.

Jak je patrné z videa, které zveřejnila policie, nesetkal se tento postup s nadšením ze strany odborníka, který nakonec mambu odchytil do ruky.

„Už mám toho sedmilháře z pražské zoo a jeho expertů s vodními tepelnými pastmi a košťaty plný zuby. Odborník s koštětem ji tím smetákem shodil z větve ve výšce ramen, čímž jí logicky vystresoval a mamba se dala na útěk,“ napsal na svém facebookovém profilu Bublík.

„Náš pan Masopust byl přizván velice narychlo a situaci velice dobře vyřešil. Jestliže se ho pan Bublík (který ještě včera tvrdil, že mamba je na 90 % mrtvá), pokouší očerňovat, je to od něj docela hloupé,“ hájí na twitteru postup dloouholetého zaměstnance Bobek.

Majitelka hada zůstává ve vážném stavu v nemocnici, celou událostí se bude dál zabývat pražská policie, uvedl její mluvčí Jan Daněk. Stále není jasné, jestli žena byla uštknutá hadem, či nikoli a zda šlo o pokus o sebevraždu," uvedl.

bej, bar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme