Manažeři bývalé Union banky propuštěni z vazby

Čtyři bývalí manažeři zkrachovalé Union banky půjdou z vazební věznice na svobodu. Dnes dopoledne o tom rozhodl státní zástupce Alexandr Dadam. Jsou stíháni pro poskytování řady nestandardních úvěrů v hodnotě tří miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Union banka

Žalobce Dadam vysvětlil, že někdejší představitelé peněžního domu už nemohou ovlivňovat svědky a proto trestnímu stíhání nemusí čelit za mřížemi.

"Rozhodnutí bylo učiněno po uplynutí tří měsíční lhůty ze zákonných důvodů. U obviněných byl uznán pouze důvod vazby koluzní, tedy že by mohli ovlivňovat svědky nebo spoluobviněné a takto nebo jinak mařit objasňování. A po uplynutí tří měsíců bylo mojí povinností je propustit," řekl Dadam Českému rozhlasu.

Podle neoficiálních informací jimi jsou bývalí členové představenstva banky Miroslav Fučík, Tomáš Seidler, Jiří Babiš a někdejší ředitel pro obchod Tomáš Michal. Babiš a Seidler jsou i bývalými generálními řediteli banky.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme