Manažeři bývalé Union banky propuštěni z vazby

Čtyři bývalí manažeři zkrachovalé Union banky půjdou z vazební věznice na svobodu. Dnes dopoledne o tom rozhodl státní zástupce Alexandr Dadam. Jsou stíháni pro poskytování řady nestandardních úvěrů v hodnotě tří miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Union banka

Žalobce Dadam vysvětlil, že někdejší představitelé peněžního domu už nemohou ovlivňovat svědky a proto trestnímu stíhání nemusí čelit za mřížemi.

"Rozhodnutí bylo učiněno po uplynutí tří měsíční lhůty ze zákonných důvodů. U obviněných byl uznán pouze důvod vazby koluzní, tedy že by mohli ovlivňovat svědky nebo spoluobviněné a takto nebo jinak mařit objasňování. A po uplynutí tří měsíců bylo mojí povinností je propustit," řekl Dadam Českému rozhlasu.

Podle neoficiálních informací jimi jsou bývalí členové představenstva banky Miroslav Fučík, Tomáš Seidler, Jiří Babiš a někdejší ředitel pro obchod Tomáš Michal. Babiš a Seidler jsou i bývalými generálními řediteli banky.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme