Mandátní výbor má rozhodnout Kalouskův a Rathův spor

Byl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) během jednání sněmovny opilý, nebo nebyl? Odpověď na tuto otázku má dnes dát imunitní a mandátový výboru. Měl by tak udělat definitivní tečku za sporem mezi Kalouskem a poslancem ČSSD Davidem Rathem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek (TOP 09) | Foto: Tomáš Adamec

Středočeský hejtman Kalouska na schůzi sněmovny obvinil z toho, že není střízlivý. Ministra Rathova slova urazila a výboru navrhl, aby s poslancem zahájil disciplinární řízení.

Rathovi teď hrozí pokuta a omluva. Šéf imunitního výboru Jeroným Tejc Radiožurnálu potvrdil, že dnes by měl skutečně padnout verdikt. Výbor předtím Ratha vyslechne.

„My jsme provedli – v uvozovkách – rozsáhlé dokazování, což myslím že možná i bylo nepřiměřené tomu, co se vlastně v Poslanecké sněmovně stalo, a mandátový a imunitní výbor rozhodne o tom, zda se pan poslanec Rath dopustil prohřešku, či nedopustil a případně jaký trest by měl obdržet.“

Výbor bude řešit i Jandákova psa

Členy mandátového výboru dnes zaměstná i údajná agresivita psa Alberta, jehož majitelem je sociálně demokratický poslanec Vítězslav Jandák. Labrador měl ohrožovat Jandákova souseda. Poslanec odmítl spor řešit v běžném přestupkovém řízení a odvolal se na svoji imunitu.

Šéf výboru Jeroným Tejc řekl, že chce Jandáka přesvědčit, aby se imunity vzdal, a celá záležitost se tak vrátila zpět k příslušné městské části.

„V tuto chvíli nikdo neřekl, že se jakéhokoliv jednání, které by bylo v rozporu se zákonem, dopustil; je zde pouze podezření.“

„V případě, že bychom se celou věcí zabývali, pozveme samozřejmě pana poslance Jandáka, a on slíbil, že nepřijde sám, že přijde i se svým psem Albertem. Já věřím, že toho nebudeme muset být svědky a že se celá věc skutečně vrátí na úřad městské části a ten rozhodne,“ poznamenal Tejc.

Martina Spěváčková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme