Mandátový a imunitní výbor nedoporučil vydání Svobody k trestnímu stíhání

Sněmovna by neměla vydat bývalého primátora Bohuslava Svobodu z ODS k trestnímu stíhání. Doporučil to mandátový a imunitní výbor. Exprimátor se má zodpovídat z toho, že podepsal smlouvu s advokátem Václavem Láskou bez projednání městské rady. Podle členů sněmovního výboru se tím ale Svoboda trestného činu nedopustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grémium pražské ODS, Bohuslav Svoboda | Foto: Filip Jandourek

„Řeší se tady pan docent Svoboda, který vlastně za činy, za které je policií vyšetřován a dehonestován, v zásadě nezodpovídá,“ řekl výbor Jan Chvojka z ČSSD a pokračoval:

„Protože kauza opencard se udála v době, kdy vůbec primátorem nebyl, a myslím, že se to spíše nějakým způsobem snažil dát dohromady, takže určité politikum tam vidíme.“

O tom je přesvědčený i samotný poslanec Svoboda.

„To je ryze politická věc a je tam i určitá osobní msta. Já si stojím za tím, že audit byl udělán kvalitně, stojím za jeho závěry, které říkají, že tam docházelo k financování v rozporu s pravidly. Nemám k tomu co dodat než to, že do dnešního dne to žádný soud neuzavřel, nerozhodl,“ konstatoval.

Policisté požádali o vydání Bohuslava Svobody kvůli uzavření smlouvy s advokátem Václavem Láskou o prověrce v pražském dopravním podniku. Exprimátor smlouvu neprojednal v městské radě, a policisté ho proto podezírají, že podpisem porušil povinnosti při správě cizího majetku.

Svoboda vinu odmítá. Už dříve řekl, že sám sněmovnu o vydání nepožádá. Poslanci budou o jeho vydání rozhodovat na březnové schůzi.

Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme