Mandátový výbor doporučil sněmovně vydat Bártu a Škárku

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes jednomyslně doporučil sněmovně, aby vydala k trestnímu stíhání předsedu poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bártu a bývalého poslance za VV Jaroslava Škárku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta (Věci veřejné) | Zdroj: ČTK

Policie je chce stíhat kvůli podezření z korupce. Informovaný zdroj to sdělil České tiskové agentuře.

Vít Bárta je podezřelý z uplácení stranických kolegů Kristýny Kočí a Jaroslava Šárky. Škárka je zároveň podezřelý z braní úplatků.

Stanovisko mandátového a imunitního výboru není konečné, o vydání obou poslanců k trestnímu stíhání musí rozhodnout poslanecká sněmovna.

Oba poslanci se svým vydáním souhlasí a sněmovnu o ně požádají. Vít Bárta nicméně považuje své stíhání za politický proces. Předseda výboru sociální demokrat Jeroným Tejc ale nic podezřelého na žádosti o Bártovo vydání nevidí.

"Myslím že není věcí mandátového výboru, aby bránil tomu, aby policie účelově kohokoli nestíhala. My zatím nevíme, jestli je to tento případ, já jsem zatím žádné takové pochybnosti v této věci nenabyl. Na straně druhé kriminalizace politiky v posledních letech určitě je věc, se kterou se setkáváme," sdělil Radiožurnálu Tejc a dodal:

"Definitivní rozhodnutí samozřejmě učiní až poslanecká sněmovna. Já doufám, že tak bude učiněno už v úterý. Byl bych nerad, aby tou mimořádnou schůzí, kterou paní předsedkyně svolala 20 minut po schválení programu první schůze, se zmařilo projednávání této věci na několik týdnů," řekl Tejc Radiožurnálu.

Alžběta Rákosová, Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme