Mandátový výbor senátu doporučil vydat Nováka

Mandátový výbor Senátu doporučil vydání senátora ODS Alexandra Nováka k trestnímu stíhání. Exstarosta Chomutova je podezřelý, že za prodej akcií 2 severočeských společností přijal úplatek 40 milión korun. Novák to odmítá, stíhání se ale nebrání. Podle výboru by měl dostat šanci obhájit se před soudem. Definitivní rozhodnutí o tom, zda bude vydán nebo ne, přijme Senát na své říjnové schůzi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Senátu | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl předseda výboru unionista Jan Hadrava, pro vydání Nováka policii hlasovalo 7 z deseti členů výboru, tři zástupci ODS se hlasování zdrželi. Důvod pro vydání Alexandra Nováka k trestnímu stíhání je podle předsedy mandátového výboru Hadrayy jediný. Kauza nesouvisí s výkonem funkce senátora. Novák je podezřelý z toho, že jako starosta zprostředkoval prodej akcií dvou severočeských spoelčností a získal za to 40 miliónů korun. Novák obvinění odmítá, výbor však sám o vydání nepožádal, jak avizoval. Podle něho bylo totiž rozhodnutí výboru nekvalifikované, protože většina jeho členů policejní spis vůbec nečetla.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme