Sousedská slavnost uzavře až do neděle Mánesův most. Kromě aut odkloní i tramvaje a autobusy

V pátek večer se pro dopravu uzavře Mánesův most v centru Prahy. Důvodem je konání sobotního festivalu k 20. výročí Česko-německého fondu budoucnosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mánesův most | Foto: Lucie M.

Značky most uzavřou od pátku 19.00, provoz se tam vrátí až v neděli v 10.00. Omezení se dotkne vedle aut i městské hromadné dopravy mezi Klárovem a náměstím Jana Palacha.

Motoristé budou moci uzavírku objet přes Čechův most. Ve směru od Klárova k Rudolfinu budou auta jezdit po Dvořákově nábřeží. V opačném směru povede objížďka ulicí 17. listopadu a přes náměstí Curieových.

Tramvajové linky číslo 2 a 18 budou od pátečních 20.00 do nedělních 05.00 jezdit odklonem přes zastávku Právnická fakulta. Tramvajová zastávka Malostranská bude přemístěna k budově úřadu vlády. Autobusová linka číslo 194 nebude zajíždět na Malostranskou.

Fond na mostě v sobotu uspořádá sousedskou slavnost. Program nabízí celý den koncerty, divadelní představení, akce pro děti, literární čtení, nejrůznější diskuse a přednášky, slavnostní průvod, ochutnávky regionální kuchyně i sportovní utkání.

Česko-německý fond budoucnosti ve prospěch vzájemných vztahů obou zemí podpořil více než 10 300 projektů a rozdělil v nich přibližně 57 milionů eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme