Manželství premiéra Nečase je v krizi. Pár už několik měsíců žije odděleně

Premiér Petr Nečas už několik měsíců nežije se svojí manželkou Radkou. Pár to oznámil ve společném prohlášení. Uvedl, že jejich manželství "prochází složitým obdobím".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Nečasovi a Klausovi na archivním snímku z loňského novoročního oběda v Lánech | Zdroj: ČTK

V prohlášení se také mimo jiné píše: "Už dlouhodobě nejsme schopni sladit naše představy o rodinném a pracovním životě, byť jsme se o to oba poctivě snažili." Jestli se budou rozvádět, zatím nevědí.

O rozpadu jejich vztahu se mluvilo už dlouho, naposledy v souvislosti s tím, že premiér odřekl tradiční novoroční oběd u prezidenta Václava Klause, kam byl pozván i se ženou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozpadech manželství některých politiků v nedávné minulosti mluvil Nikola Bojčev

Nečas se oženil během studií v Brně, s manželkou Radkou mají dva syny a dvě dcery.

Nečas není v případě krachu osamoceným politikem. Nejznámějším případem z poslední doby bylo manželství premiéra Mirka Topolánka, který se nakonec v roce 2010 s manželkou Pavlou rozvedl. Pak si vzal přítelkyni a kolegyni z ODS Lucií Talmanovou.

A ještě před ním se rozvedl tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek. Po 28 letech opustil manželku Zuzanu.

Mirek Topolánek i Petr Nečas na sebe „upozornili" kvůli novoročním obědům s prezidentem v Lánech. Ale zatímco Topolánek přišel nejdříve bez manželky. Nečas už nedorazil vůbec a omluvil se.

Podle statistik se v České republice rozpadne každé druhé manželství. A politikům se tenhle trend nevyhýbá. Svůj názor na to mají i psychologové a manželští poradci. Politik, manažer, zkrátka člověk ve vysoké funkci často není doma. Kvůli tomu se vytrácí pouto. Na druhou stranu poznávají nové lidi. A tím riziko rozpadu vztahu roste.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme