Odhozené injekční stříkačky v ulicích Brna. Podívejte se do mapy, kde je strážníci nacházejí nejčastěji

Počet odhozených injekčních stříkaček v ulicích Brna stoupá. V roce 2017 jich hlídky městské policie nalezly a odklidily více než 2500, o dvě stě víc než v roce předcházejícím. Do terénu proto v březnu a dubnu vyrazí vyškolený tým strážníků, který stříkačky bude hledat a také sbírat.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro informaci o konkrétním počtu nalezených injekčních stříkaček můžete do mapy napsat jméno ulice, nebo najetím myši kliknout na ulici vyznačenou červenou barvu.

V uplynulém roce strážníci posbírali v ulicích Brna 2557 injekčních stříkaček. Nejčastěji jde o jednotlivé kusy, ale na jednom místě nalezli i 70 jehel. Letos jen za první dva měsíce strážníci objevili 400 injekčních stříkaček. Rozhodli se proto uspořádat dvě speciální akce a nebezpečné aplikační pomůcky narkomanů posbírat.

Co s nalezenou jehlou?

Strážníci nesbírají jehly jen nárazově, ale v průběhu celého roku při každodenních obchůzkách. Pokud někdo najde pohozenou injekční stříkačku, tak se jí podle strážníků nemá vůbec dotýkat a zavolat na linku 156.

Ve čtvrtek se proto do terénu vydá speciální skupina zhruba dvaceti strážníků. Mimo jiné tak chce Městská policie Brno předejít zraněním dobrovolníků dubnové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. V ní každoročně lidé sbírají odpadky po celé republice a mohli by se poranit, případně nakazit, například žloutenkou.

Následně se 17. dubna brněnští strážníci zúčastní celostátní akce Jehla. Vloni poprvé se kontrol účastnili i celníci, kteří odebírali vzorky pro chemickou analýzu. 

Zaměří se na okolí brněnských řek, málo frekventované uličky, různé výklenky a zákoutí. Nevynechávají ani zpravidla bezproblémové lokality, jako jsou parky a dětská hřiště. Tam se ale podle brněnských strážníků téměř nikdy žádné jehly a stříkačky nevyskytují.

Kristýna Císařová, Jan Cibulka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme