Řidič auta po hádce srazil cyklistu, dostal podmínku. ‚Mohlo to skončit smrtí,‘ varoval soudce

Řidič osobního automobilu Marcel Komorník srazil předloni v Novém Městě na Žďársku cyklistu, se kterým se předtím pohádal. Muž na kole nehodu přežil, skončil ale v nemocnici, kde ho lékaři museli dvakrát operovat. Soud řidiči zabavil auto, potrestal ho podmínkou, nesmí sednout za volant. Verdikt je pravomocný, jak napsal ve čtvrtek deník Právo.

Nové Město/Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista po sražení skončil v nemocnici, kde se podrobil dvěma operacím v celkové narkóze. Ilustrační foto | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Řidič Marcel Komorník nedal cyklistovi přednost, následně se kvůli tomu přímo na silnici pohádali. A konflikt se následně vyostřil. Muž na kole auto zleva objel, přičemž praštil do zpětného zrcátka, popsal deník Právo.

Když chtěl z místa odjet, Komorník se za ním ve svém autě Fiat Fiorino vydal. Ignoroval zákaz vjezdu a následně do muže na kole úmyslně najel.

V tu chvíli jel zhruba třicet kilometrů v hodině. Následně z místa nehody odjel. Cyklista skončil v nemocnici, kde se podrobil dvěma operacím v celkové narkóze.

Lidé si dodatečně zvyšují rychlost elektrokol. ‚Dělá to z nich nebezpečná vozidla,‘ říká odborník

Číst článek

Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou Komorníka potrestal třemi roky s podmíněným odkladem na čtyři roky, k tomu čtyřletým zákazem řízení a navíc mu zabavil jeho osobní auto. „Auto cyklistu pronásledovalo, a pak do něj prostě narazilo a odjelo. Zraněný strašně křičel bolestí,“ popsala podle listu Havlíčkobrodský týden jedna ze svědkyň.

Komorník v závěrečné řeči podle tohoto týdeníku uvedl, že se ho případ vlastně vůbec netýká, protože auto neřídil. A proti verdiktu se odvolal. Případ tak dostal na stůl krajský soud v Brně. Odvolací soud ale upozornil, že Komorník může být rád, že neskončil ve vězení.

„Pokud by okresní soud takový trest uložil, potvrdili bychom ho. Vždyť to mohlo skončit smrtí. Sice na počátku byly nějaké provokace a cyklista poškodil zrcátko v reakci na předchozí jednání, ale na začátku šlo o naprosto banální situaci. A je vidět, jak to celé kulminovalo. Souhlasíme i se zabavením osobního auta, obžalovaný vůz použil pro páchání trestné činnosti,“ uvedl pro Právo soudce Aleš Flídr.

„Kolik cyklistů zahyne jen proto, že při pádu nejsou schopni pustit řídítka. Pan obžalovaný musí vědět, co asi cyklistovi při takovém nárazu autem zezadu hrozí. Nebylo to ve velké rychlosti, ale je snad obecně známá nízká stabilita cyklistů při nárazu. Něco jiného by bylo, kdyby takto menší rychlostí narazil do jiného osobního auta,“ prohlásil Flídr.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme