Český kněz je podezřelý z pedofilie. Natočili ho v polském hotelu s mladým mužem

Římskokatolického faráře Marcela Puváka z Dětmarovic přistihli v polském hotelu, kde chtěl mít sex s mladým mužem. Případem se už zabývá podle opavského Deníku polská policie. Chlapci bylo méně než patnáct let a měl tvrdit podle zveřejněných záběrů na internetu, že je hendikepovaný a tím kněze nalákat na schůzku. Kněz se k úmyslu mít sex s mužem přiznal a rezignoval ze všech svých duchovních funkcí, obvinění z pedofilie ale odmítl.

Video Dětmarovice/Katovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kněz si podle dostupných informací našel muže na internetu a setkal se s ním v katovickém hotelu. Celou událost zachycuje video, které se během víkendu objevilo na polském serveru zbigniewstonoga.pl. Ten vlastní podnikatel Zbigniew Stonoga, který dlouhodobě sleduje polskou síť pedofilů.

Pedofilie se nedá vymýtit. Zlé je, pokud to církevní instituce kryje, myslí si kněz Vacek

Číst článek

Na záznamu jsou vidět části z internetové konverzace a také setkání obou mužů v hotelu, které podnikatel natočil skrytou kamerou.

Na konci záznamu chce Stonoga po knězi vysvětlení a ten se přizná, že „chtěl zhřešit“. „Měl jsem v úmyslu mít sex s mužem. Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám,“ řekl Puvák na konci videa s tím, že prosí zpovědníka o přiměřené pokání.

‚Byl jsem chycen do pasti‘

Odmítl ale, že by se jednalo o pedofilii, natož s hendikepovaným mladíkem. „Vše uvedené, mimo mnou citovaných slov, jsou lži, pro které nikdo nemůže mít žádné důkazy,“ sdělil Puvák televizi Polar. „Byl jsem chycen do pasti. Celý způsob jejich jednání byl pod hrubým nátlakem a zastrašováním,“ dodal Puvák v SMS.

V pondělí začala případ řešit i ostravsko-opavská diecéze, do které spadá i dětmarovická farnost, píše opavský Deník.

„O této skutečnosti nás informoval samotný kněz. Je si vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omlouvá se za pohoršení, které svým jednáním způsobil, a sám rezignoval na všechny své funkce,“ sdělil Deníku mluvčí diecéze Pavel Siuda s tím, že biskup rezignaci přijal a až do konečného vyřešení záležitosti postavil Puváka s okamžitou platností mimo službu.

Diecéze se zároveň omluvila za selhání jednotlivce. Případ už řeší policie i církev.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme