Marek Benda: Osobní kampaň povedu, nikdo ji v ODS nezakázal

Poslanec Marek Benda, který je až na 18. místě pražské kandidátky ODS pro předčasné volby, povede vlastní kampaň. Tvrdí, že vedení strany ji žádným svým rozhodnutím nezakázalo. "Není zakázáno vést osobní kampaň, je zakázáno útočit na ostatní kandidáty. Je to snaha abychom kandidátky nerozbíjeli, ale pokoušet se pozitivně prodat sám sebe nám nikdo nezakazuje," řekl v rozhovoru pro Rádio Česko Benda. UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Benda | Foto: Marián Vojtek

"Billboardy věšet nebudu, je to drahé a málo efektivní. Osobní materiály s přímou žádostí o preferenční hlasy zakázány nejsou," dodal Benda s tím, že pro účast ve Sněmovně, kde je nepřetržitě už od roku 1990, potřebuje získat 13 až 15 tisíc preferenčních hlasů.

To, že se ocitl na těžko volitelném místě, přičítá tomu, že "pražskou kandidátku ovlivnil a sestavoval Pavel Bém a naše politické koncepce nejsou kompatibilní."

Podle Bendy bude v Praze pro ODS klíčový souboj s TOP 09 a Karlem Schwarzenbergem. "Upřímně řečeno, moje preferenční kampaň je právě pokusem sebrat hlasy TOP 09 a Karlu Schwarzenbergovi. Chci lidem říct, že dát hlas Marku Bendovi, je také dobrá volba," řekl v diskusním pořadu Studio Česko Marek Benda.

POSLECHNĚTE SI CELÝ POŘAD V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je poslanec ODS Marek Benda. Na pražské kandidátce své strany je na nevolitelném místě - vsadí na osobní kampaň, přesto, že je v ODS zapovězená? Co bude dělat, pokud poslanecký post neobhájí?

Přečtěte si také:
Jakl: ČSSD a ODS budou po volbách vládnout spolu
Prázdninový průzkum: ČSSD předstihla ODS
Předvolební průzkum: ODS vede před ČSSD o více jak osm procent

Marián Vojtek, Ondřej Černý, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme