Policie obvinila exposlance ODS Marka Šnajdra a další čtyři lidi kvůli zakázce pro Nemocnici Na Bulovce

Policie obvinila pět lidí v souvislosti s kauzou Bulovka. Radiožurnálu to potvrdil žalobce pražského vrchního státního zastupitelství v Praze Zdeněk Matula. Podle zjištění Radiožurnálu je mezi obviněnými taky exposlanec ODS a bývalý náměstek ministerstva zdravotnictví Marek Šnajdr.

Praha (Aktualizováno: 20:08 18. 11. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Šnajdr jako svědek v kauze Nemocnice Na Homolce

Marek Šnajdr jako svědek v kauze Nemocnice Na Homolce | Foto: Filip Jandourek

„Těchto pět osob je v současné době zadrženo. Obvinění bylo sděleno pro trestné činy zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, přijetí úplatku a podplácení. Tyto osoby jsou zadrženy, než proběhnou vyšetřovací úkony,“ uvedl Zdeněk Matula.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření žalobce pražského vrchního státního zastupitelství v Praze Zdeňka Matuly

Případ se týká veřejné zakázky z roku 2016 na obnovu lineárních urychlovačů pro Nemocnici Na Bulovce. Podle webu Vrchního státního zastupitelství v Praze je předpokládaná hodnota zakázky 120 milionů korun.

Šnajdra nedávno nařknul z korupce lobbista Tomáš Horáček, který je sám stíhán kvůli manipulacím se zdravotnickými zakázkami.

Dlouholetý Šnajdrův právník Lukáš Trojan nechtěl zatčení komentovat s tím, že k tomu nemá informace.

Kauza „politických trafik“

Marek Šnajdr působil jako náměstek ministra zdravotnictví v letech 2006 – 2010, následně dva roky seděl ve Sněmovně jako poslanec ODS. Poslaneckého mandátu se vzdal v roce 2012 s dalšími poslanci ODS Petrem Tluchořem a Ivanem Fuksou, čímž umožnili schválení vládního daňového balíčku.

Policie je poté obvinila z výměny poslaneckého mandátu za pozice ve státních firmách. Šnajdr získal post v dozorčí radě Čepra. Nejvyšší soud ale nakonec všechny vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení a znemožnil tak jejich stíhání. Český stát se pak všem za nezákonné stíhání omluvil a vyplatil jim statisícové odškodné.

Jakub Troníček, Markéta Chaloupská, cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme