‚Pokud je soudná, rezignuje.‘ Jurečka požaduje odchod Mračkové Vildumetzové z vedení sněmovny

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) by kvůli stykům s obviněným z kauzy Dozimetr měla podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky rezignovat na místopředsedkyni sněmovny. Pokud tak neučiní, je na místě jednání o obsazení funkcí ve vedení dolní komory, uvedl Jurečka během jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Reagoval na volání poslanců ANO po rezignaci politiků STAN kvůli stejné kauze, která se týká hospodaření pražského dopravního podniku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Mračková Vildumetzová

Jana Mračková Vildumetzová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jana Mračková Vildumetzová, pokud je soudná, rezignuje,“ prohlásil předseda lidovců. Vyzval poslance ANO, aby neměřili dvojím metrem a zametli si před vlastním prahem. Připomenul, že expremiér a předseda ANO Andrej Babiš byl trestně stíhán, ale výzvám z vlastních řad k opuštění funkce ministerského předsedy nečelil.

S vámi nemá země budoucnost, osočil Babiš vládu pětikoalice. ‚Žijete ve světě lží,‘ kontroval Fiala

Číst článek

Mračková Vildumetzová, která se z jednání sněmovny omluvila, sdělila, že obviněný podnikatel Zakaría Nemrah je přítelem jejího manžela a nikdy s ním neřešila nic nad rámec společenského rozhovoru. Vedení ANO vyjádřilo Mračkové Vildumetzové důvěru. Bývalá hejtmanka Karlovarského kraje je členkou předsednictva hnutí, ve stínové vládě jí připadá křeslo ministryně vnitra.

Kvůli kontaktu s jedním z obviněných v kauze Dozimetr skončil ve funkci ministr školství Petr Gazdík (STAN), tento týden na svou pozici rezignoval i šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Výzvám k rezignaci čelí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Jurečka také reagoval na opoziční kritiku vládních kroků kvůli růstu cen a možnosti nedostatku energií. „Nikdo z naší vlády není padlý na hlavu, ta situace je životně kritická,“ uvedl Jurečka, který je také ministrem práce a sociálních věcí.

„Rozhodně neděláme všechny věci ideálně a nejlépe, ale jsou tady věci, na kterých bychom měli mít elementární shodu,“ uvedl ministr. Kromě přijetí protiopatření je potřeba především „zkrotit“ příčinu, kterou je putinovská agrese proti Ukrajině, dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme