Na Chebsku se rychle šíří koronavirus. V nemocnici v Mariánských lázních je 43 nakažených

Počet nakažených koronavirem se v nemocnici v Mariánských Lázních zvýšil z nedělních 17 na 43. Z tohoto počtu je 34 nakažených mezi pacienty a devět nakažených jsou zaměstnanci, řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovy Vary Michaela Zajíčková. Nemocnice, která je soukromým zdravotnickým zařízením s menšinovým podílem města, zatím funguje bez větších omezení.

Mariánské Lázně (Aktualizováno: 13:34 27. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví z pondělního rána je z Karlovarského kraje 350 nakažených | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

„Evidujeme 43 potvrzených případů v lůžkovém zařízení následné péče nemocnice Mariánské Lázně. S vedením zdravotnického zařízení spolupracujeme v rámci probíhajících epidemiologických šetření a provádění stanovených protiepidemických opatření,“ uvedla mluvčí krajských hygieniků.

Nemocnice má 103 zaměstnanců, ti pozitivní na covid-19 jsou v domácí karanténě. Nakažení pacienti zůstávají v odborné péči lékařů a zdravotníků z mariánskolázeňské nemocnice.

Vláda prodloužila kurzarbeit do konce května. V Česku je nyní 4383 lidí s koronavirem

Číst článek

„V případě zhoršení jejich stavu budou neprodleně transportováni na nejbližší specializovaná pracoviště do okolních nemocnic,“ uvedla Kropfreiterová.

Podle ředitelky má nemocnice dost ochranných pomůcek. „Dnes (v pondělí – pozn. red.) jsme také převzali na Krajském úřadě Karlovarského kraje celoobličejové masky a další ochranné obleky. Oslovili jsme krizový štáb obce s rozšířenou působností Mariánské Lázně, který aktuálně řeší některé naše specifické požadavky a dále prostřednictvím nabídky z Krajského úřadu Karlovarského kraje i Ústřední krizový štáb ČR, ve věci možné pomoci k personálnímu zajištění od Armády ČR,“ doplnila Kropfreiterová.

Podle vicepremiéra a předsedy Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) krizová opatření umožňují nasazení vojáků jen v zařízeních sociálních služeb. Žádost Karlovarského kraje, aby mohli pomoci i v nemocnicích, chce Hamáček projednat na vládě a ve středu by se jí měl zabývat krizový štáb.

Chebsko a hlavně Mariánské Lázně patří mezi nejvíce zasažené nákazou koronavirem v Karlovarském kraji. Z celkových 350 nakažených v Karlovarském kraji jsou téměř dvě třetiny z Chebska. Přímo v Mariánských Lázních je podle ranních údajů starosty města Martina Kaliny (Piráti) 51 nemocných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme