Benešová dočasně odebrala Bohuslavu Petrovi funkci soudce. Čelí obvinění, že řídil pod vlivem alkoholu

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dočasně zprostila funkce soudce někdejšího předsedu Krajského soudu v Českých Budějovicích Bohuslava Petra. Informoval o tom v úterý server Česká justice. Petr měl v únoru autonehodu a po incidentu odmítl zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu i krvi. Ministryně na něj už dříve podala kárnou žalobu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Benešová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Soudce Petr byl podle serveru zproštěn funkce do doby rozhodnutí kárného senátu Nejvyššího správního soudu.

Minulý týden přerušil kárné řízení kvůli tomu, že se soudcem kvůli jeho autonehodě vede správní řízení českobudějovický magistrát. V žalobě Benešová podle České justice navrhuje, aby senát odejmul Petrovi soudcovskou funkci natrvalo.

Autonehoda, v níž Petr figuroval, se stala v únoru. Poblíž Dasného na Českobudějovicku se srazilo několik aut, nikdo nebyl zraněn. Petr, který byl v té době místopředsedou jihočeského krajského soudu, však odmítl zkoušku na alkohol. Policie při vyšetřování incident překvalifikovala na podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Petr však tvrdil, že alkohol před nehodou nepil, pouze se mu udělalo nevolno. Policisté nakonec havárii vyhodnotili jako přestupek.

V době nehody vedl krajský soud pověřený předseda Jiří Šťastný. Výběrová komise pak vybrala na místo řádného předsedy Martinu Fladerovou. Petr následně rezignoval na pozici místopředsedy s vysvětlením, že nová předsedkyně si bude sestavovat vlastní tým.

Petr Krajskému soudu v Českých Budějovicích šéfoval až do roku 2013.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme