Marie Benešová před soudem za výrok o justiční mafii

Co se dělo v pozadí zastavení žaloby na vicepremiéra a předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka? Odpověď na tuto otázku hledá pražský městský soud. Obrátilo se na něj sedm představitelů české justice, které bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová označila za justiční mafii, snažící se ovlivňovat kauzy. Od Benešové požadují omluvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Miroslav Panuška

K výpovědi jsou předvolaní žalobci, kteří měli kauzu Čunek na starosti. Mají říct, jestli na ně byl činěn nějaký nátlak v tom, jak mají v případě obvinění vrcholného politika vládní koalice postupovat.

Ostravská státní zástupkyně Zlatuše Andělová tři hodiny popisovala, co se odehrálo na neformálních schůzkách s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou, exministrem a nynějším neoficiálním poradcem vlády Pavlem Němcem a místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou. Podle jejího názoru byla setkání nestandardní a byl na ní vyvíjen nátlak.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme