Marie Benešová z postu nejvyšší státní zástupkyně odstupovat nehodlá

Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová tvrdí, že Ministerstvo spravedlnosti na ni činí nátlak a chce aby odešla. Důvodem k tomuto tvrzení jsou další spory, které se rozhořely mezi Benešovou a Ministerstvem. Marie Benešová také řekla, že důkazy o údajném uplácení novináře z Novy mluvčím resortu spravedlnosti nemá a ani je zpětně nebude hledat. Nejvyšší státní zástupkyni k tomu vyzval premiér, ministr spravedlnosti a také předsedkyně sněmovního ústavně právního výboru Vlasta Parkanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha spravedlnosti | Foto: Neznámý

Marie Benešová tvrdí, že informace o možném uplácení má ze zdroje, který rozhodně nehodlá prozradit. Nejvyšší státní zástupkyně také říká, že rozhovor s redaktorem Novy byl soukromý a že ji novinář neupozornil, že je nahrávána.

Slova o úplatku prý pronesla v nadsázce a šlo o glosující reakci na otázku redaktora, nikoli o tvrzení. "Já jsem na to glosovala: Víte, ono se toho říká mnoho. O vás se například říká, že ty reportáže jsou na objednávku," uvedla pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Benešová.

Redaktor Novy Jiří Dlabaja to odmítá s tím, že nahrávání rozhovoru probíhalo standardně a že se změny významu slov nejvyšší státní zástupkyně nedopustil: "V žádném případě to nebyla nadsázka, spíš byla paní nejvyšší státní zástupkyně trošičku nervózní z toho rozhovoru."

Ministr spravedlnosti Pavel Němec se přiklání k názoru premiéra Jiřího Paroubka, aby Marie Benešová nařčení z uplácení buď dokázala nebo odešla z funkce. "Ona velmi silně akcentuje svoje osobní postoje na úkor prezentace postojů instituce, kterou reprezentuje," sdělil ministr.

Nový spor mezi Nejvyšším státním zastupitelstvím a Ministerstvem spravedlnosti se rozhořel kvůli prohlášení odstupujícího státního zástupce Radka Ondruše. Ten nařkl zastupitelství z toho, že přijímá nekompetentní lidi s pochybnou minulostí. Benešová ale upozorňuje, že Ondrušovi hrozí kárná žaloba za opisování textu od kolegy.

Lucie Husárová 1, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme