Novou náměstkyní ministryně financí se stala Marie Bílková. Odvolaný Volf na resortu zůstane

Náměstkyní ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se od 1. srpna stala Marie Bílková. Dosavadní politický náměstek Jiří Volf byl ke konci července z funkce odvolán. Informovalo o tom ministerstvo financí na internetu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílková bude v souladu se zákonem o státní službě zastupovat ministryni | Zdroj: Ministerstvo financí

Bílková bude v souladu se zákonem o státní službě zastupovat ministryni a účastnit se například jednání výborů nebo komisí Poslanecké sněmovny. Volf na MF zůstává a bude se věnovat vládní a parlamentní agendě a strategickým společnostem.

Národní zdravotnický portál v testu redaktorů neuspěl. Ministr zdravotnictví ho přesto hájí

Číst článek

Bílková v letech 2015 až 2020 vedla odbor Rozpočtová politika společensky významných odvětví na ministerstvu financí. V roce 2013 až 2014 zastávala funkci Generální ředitelky Generálního ředitelství Úřadu práce.

V předchozích letech působila na vysokých manažerských pozicích v resortu financí i ministerstva práce a sociálních věcí. Věnovala se systémovému nastavení interního auditu a kontroly, otázkám práce a zaměstnanosti a rozpočtové politice.

Důchodová problematika

„Marie Bílková je uznávanou odbornicí v rozpočtové a sociální politice státu. Na ministerstvu financí se dlouhodobě zabývá i důchodovou problematikou a je místopředsedkyní důchodové komise. Věřím, že ve své nové funkci zúročí všechny zkušenosti a znalosti, které získala během svého působení ve státní správě,“ uvedla Schillerová.

Odpuštění sociálních odvodů v červnu využily tři pětiny menších firem, 8500 platbu pojistného odložilo

Číst článek

Ministerstvo financí má podle webu pět odborných náměstků, provozního náměstka, státního tajemníka a náměstka ministra, tím se stala právě Bílková. Státním tajemníkem je Petr Bejček.

Náměstkem pro finanční řízení a audit je Tomáš Vyhnánek, náměstkem pro daně a cla Stanislav Kouba, náměstkem pro veřejné rozpočty Karel Tyll, náměstkyní pro mezinárodní vztahy a finanční trhy je Lenka Dupáková a náměstkem pro majetek státu je Ondřej Landa. Provozním náměstkem na MF je Radoslav Bulíř.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme